ZPĚT

Recenze:

Láhev: Kilchoman 5 yo 2012 Red Wine Cask
Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladší, mírná rašelina, karamel, kožený, náznak smradlavých hovězích jater, koření, trochu ovoce.
Chuť: Ostrá dřevitost až nahořklost, možná to je způsobené tím zvláštním stylem nasmrádlé rašeliny (edit: může to být i ta kombinace kouře s vínem).
Dozvuk: Kratší, rašelinou takový jemnější.
Shrnutí: Abych pravdu řekl, tak mě nějak moc nezaujala (tím neříkám, že je špatná), ale já vlastně obecně nejsem zase tak moc milovník Kilchomanů.

Láhev: Kilchoman 5 yo 2012 Red Wine Cask
Autor: lalos
WB
Aroma: Nezvykle málo kouře. Je tam, ale oproti Loch Gorm někde v pozadí. Sladkost, větrový bonbon, povidlo, medovina, červený svařák.
Chuť: Sladká, na 50% luxusně pitelná bez ředění. Sladké červené ovoce, více kouře než ve vůni, jistá podobnost s Ardbeg Grooves. Stále se mi vrací nějaký mýdlový čistič na podlahy.
Dozvuk: Až tady se projevuje sladká ostrost. Ovoce v alkoholu, možná pepř, papričky. Bez hořkosti.
Shrnutí: Ač o rok mladší, působí oproti Loch Gorm starší. Kouř i jakási sprostší mladost je fuč. Zůstává zajímavá pikantní kyselkavá sladkost. Je to dobrý, Kilchoman bych netipoval, to tak možná nějakou Ardbeg Limitku. Za vyzkoušení určitě stojí, je moc dobrá.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.