ZPĚT

Recenze:

Láhev: Craigellachie 10 yo 2008 WhB
Autor: Nethar
WB
Aroma: Pomeranče, perník, koření, med, fíky, horká mléčná čokoláda, drobňoučká rašelina, houbová nasmrádlost, že by nějaké suché sherry takové, časem hodně sládne a hezky rumovatí.
Chuť: Trochu kouře/dřevitosti, Jura smrádek evokující "paznehtové sherry" z 10. degustace Bratrstva rašeliny, tipuju 48 % (vedle jak ta jedle).
Dozvuk: Čokoláda ve směsi s plesnivou zasmrádlostí vlhkého sena, středně dlouhý až krátký.
Shrnutí: Vlastně mi to dost chutná :-)

Autor: hawks86
WB
Aroma: Nesmírně zajímavá a netradiční, šrotuje mi to v hlavě - kombinace sherry a kakaa, houby tam cítím taky
Chuť: Jak ve vůni, tak v chuti je prostě svá, ale velice mi sedí, nejprve sladká, sherry, pořádná porce kakaa, ořechová, pak sladce dřevitá
Dozvuk: Až ke konci je cítit vyšší procento alkoholu,delší dozvuk, moc se mi zamlouvá
Shrnutí: Jedna z nejzajímavějších whisek, co jsem pil, moc mi chutná, je velice zvláštní v tom pravém slova smyslu, rozhodně doporučuji, jsem nadšen

Autor: nidan
WB
Aroma: sladké sherry, zatuchlost, syrečky, síra, červené ovoce, čokoláda, vůně je to pěkná, intenzivní, byť nemám rád ve whisky síru tak tady mi tolik nevadí
Chuť: sladká, silně kořeněná, pak ostřejší, sušší, je to hutné sherry, kakao
Dozvuk: dlouhý, zpočátku čokoládka, pak vysušující kakao, višně v čokoládě a rumu
Shrnutí: super sherry, ztuchlé, intenzivní, ty oktavy nepřebili profil palírny. Musím říct že mne tento indie baví, super sudovka za cenu 1100,- Kč, super poměr cena/výkon. Whiskybroker většinou vydává nové flašky každý pátek okolo 15:30 a do hodiny je to obvykle fuč, doprava do čech okolo 14 liber je taky super, mám od nich ještě Aberlour 25 yo (92 euro) a Tomatin 28 yo (81 euro) a vzhledem k tomu co jsem před tím od nich měl, tak myslím že se mám na co těšit. I nadále tohoto indie sleduji protože umí a mají skvělé ceny...doporučuji v pátek sledovat jejich facebook a neváhat!!!

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.