ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 12 yo Arumaticus Fumosus
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Tak tady není o těžkém nakouření pochyb, spousta sladké rašeliny okamžitě zaútočí na vaše čichové buňky, v druhé vlně spousta citrusů, rum tam necítím.Na dně sklenky číhá ještě trocha jódu. Kdo zná moje preference, asi už tuší, že tohle by mohlo slušně zabodovat.
Chuť: V chuti trochu ztrácí, přijde mi docela řídká, mám radši plnější styl, ale přes tuto drobnou výtku cítíte po sladkém úvodu kouřový závoj, (rum opět nikde a vsugerovávat si ho tam nechci).Dozvuk a dochuť jsou nečekaně silné a výrazné.
Dozvuk: Zakončení peprné a kořenité, bez sebemenší stopy po hořkosti. Dochuť je dlouhá tak, jak to u rašelinných kusů je zvykem.
Shrnutí: Arumaticus Fumosus Hunterus Chutnosus
Body: 84

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: hlavní složkou vůně sladkoslaná dezinfekce, zdaleka ale ne tak intenzivní jako u Laphroaigu a jemu podobných, zkrášlená do sladké ovocnosti, vynikající. V pozadí hrají citrusy a čokoláda.
Chuť: jód, sůl, na závěr trocha ostrosti, ale v ústech příjemně hladí
Dozvuk: extrémně slaný, hlavně samozřejmě rašelinný, spíše nakyslý než sladký
Shrnutí: nikdy bych nehádal, že whisky zrála v sudech po rumu, ale koneckonců je to jedno, chutná báječně, takové odlehčené Islay, bez hořkosti v ústech, moc dobrá. Nejvíce chválím aroma

Autor: joy
WB
Aroma: sladká rašelina a pod ní nějaká kyselkavá ovocná vůně - snad citrusy, občas probleskne něco jako mentol
Chuť: sladká, docela silný kouř, kyselkavost
Dozvuk: nasládlý, kořenitý, pak výrazně slaný a kyselkavý
Shrnutí: Tahle mi kdysi na nějaké přátelské ochutnávce unikla a jsem rád, že jsem měl možnost ji ochutnat alespoň teď a musím konstatovat, že se to zase Benriachu povedlo. Pochutnal jsem si

Autor: zyki
Aroma: rašelina, smetanové karamelky, rozinky, možná jeřabiny
Chuť: rašelina, karamelky jsou kakaové, jsou vystřídány kořenitou ostrostí
Dozvuk: po odeznění koření se objevuje čokoláda s trochou rašeliny
Shrnutí: pochutnal jsem si, tato whisky mi dnes opravdu sedla

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.