ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberfeldy 14 yo 2003 IM Chieftain's
Autor: buddha.ps
WB
Aroma: najprv prezreté ryngloty a mirabelky, potom jablká so škoricou, trochu kvetiniek, nakoniec prechádza do hroznovej vone pripomínajúcej brandy
Chuť: nasladlá, hrozienka v podobe brandy :D ,záchvevy toastu na masle, kardamonu, nakoniec prechádza do drevitej štipľavosťi
Dozvuk: stredne dlhý,najprv štipľavý drevito-korenistý, potom sladké hrozienka
Shrnutí: no neviem. od začiatku zvláštny kúsok - farba je výrazne do ružova, aroma je OK a zaujímavo sa vyvíja, potom ide všetko do chuti brandy. Nič proti brandy, naopak, len mám dojem že sa autor snažil v jednom kúsku porozprávať až príliš veľa ("AHA, AKÁ WHISKY DOKÁŽE BYŤ"), ale chýba pevná podstata. Už som na dne fľaše, viac som sa snažil pochopiť než si užíval; nie je to zlá whisky, naopak, len mám dojem že je trochu "prekombinovaná". Ale myslím že priaznivcom "hrozienkových" whisky (pre mňa Dalmore, Shieldaig, Old Pulteney) bude chutiť

Láhev: Aberfeldy 14 yo 2003 IM Chieftain's
Autor: josé
WB
Aroma: sladké ovocné. jablka Golden, jahody, pomeranče. dřevo, skořice, vanilka, čokoláda, koláč. příjemné. (b.2+/3)
Chuť: ovoce a sladkost z vůně je doplněna kořením, hřebíčkem a maličko nahořklým dřevem, natrpklé trnky. rybíz, černý čaj. (b.3/4)
Dozvuk: hřejivý, ovocné karamely, dřevo, vynilkový krém. třešňové pecky, mléčná čokoláda, třešňová pralinka. (b.1+/2)
Shrnutí: dobrá ovocná a sladká whisky. podle barvy bych tipoval na sudy po portském. hřejivá, jemná, pobavila (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.