ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glen Ord 23 yo 1973
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ostrá, laková vůně, trochu do citrusů. Krémové dřevo, závan salátových okurek, máslové sušenky Club. Po přidání vody bylo aroma zajímavější, objevil se i vosk, leštěnka na starém nábytku, ořechy a medová nasládlost.
Chuť: Na jazyku řízná jako srbská dechovka. Ostře sladová, do mletých ořechů, postupně mírně sládne. Ostrá i po přidání vody, ale zajímavější. V dochuti grepová jadérka, staré exotické dřevo, ořechy.
Shrnutí: Půl deci vzorek jsem ochutnal dvoukolově, jednou v sudové síle, podruhé s přidáním vody. Ochutnávka takhle staré whisky je pro mě vždy malým svátkem a jsem rád, že jsem mohl tak letitou single maltku ochutnat.
Body: 87

Autor: Nethar
WB
Aroma: Moc pěkné medovo-citrusové tóny, mléčná čokoláda, meruňky, po čase karamelová dřevitost a grepy.
Chuť: Nějaký alkohol tam bude, tip 52, dřevitě zaštipuje tolik, že možná až trochu kouře.
Dozvuk: Kávový, sladkost, opálené dřevo.
Shrnutí: Zajímavě se mění od jemně nasládlé vůně, přes ostřejší chuť k takovému hořkodrsnému dozvuku. Jestli si dobře pamatuju, tak poprve mě extra neoslnila, ale při slepé přechutnávce to vynahradila.

Autor: josé
WB
Aroma: lehčí, slabé. divná zatuchlost (hlína, guma, travnatost), liči, ořechy. lihové, divné. dřevo nejspíš AO. saponát - mýdlovost. po odvětrání se vylepší. (b.1/3)
Chuť: nahořklá. dřevo. žluklé ořechy, výrazně dřevo. pálivá, jehličková. sušená citrusová kůra. hlinitost. vanilka, pražená. (b.2/4)
Dozvuk: sládne. vanilka, čokoláda, pražené arašídy, dřevitost, citronové bonpari. burizony, dlouze pikantní. (b.1/2)
Shrnutí: ne, tady jsme si do noty nepadli. nic moc. nahořklá. abych nebyl tak přísný (b.0+/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemně květinková, možná sladová, ale vcelku ještě nevýrazná. 59% není znát. Lehounce lak, suchost, perník.
Chuť: Výbuch chutí. Sladce kořenitá bomba. Med, dezertní víno, hodně dřeva. Velmi příjemná i bez ředění.
Dozvuk: Dlouhý, lehce nakyslý, kořenitý. V závěru pěkně hřeje, rozinky, krvavý pomeranč.
Shrnutí: Naprostá bomba ve smyslu klasické whisky. Pro mě jeden z nej vzorků roku 2018. Přesně se mi trefila do vkusu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.