ZPĚT



Recenze:

Láhev: Springbank 11 yo Madeira Finish
Autor: Hunter
WB   WOL
Aroma: Při slepém testu bych tipoval dozrávání v sudu po portském, připomíná mi BenRiach 15y Solstice. Kořenitě nakyslá vůně s trochou rašeliny, skořice a čokoláda. Po přidání vody (4 kapky na malý panák) se objeví i těžší ovocitá složka.
Chuť: V chuti pikantní, síla alkoholu je znát, stejně jako vliv sudu po víně. Po přidání vody se pěkně zakulatí a zesládne, s velmi příjemným dřevitě-kořenitým dozvukem, který jen pozvolna vyprchává.
Shrnutí: Za celkové sladění a hodně příjemný dozvuk zaokrouhluju nahoru. Jak jsem zmínil, připomíná mi Solstice 15y, ale je o něco svěžejší a nepůsobí až tak "těžce".Hodně slušný Springbank...
Body: 87

Láhev: Springbank 11 yo Madeira Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Brutálně těžká, hřejivá a štiplavá vůně. Menší dávka rašeliny v druhé vlně. S pár kapkama vody je nakyslejší, až trochu do brandy.
Chuť: Velmi zajímavá medově exoticky ovocná. S vodou ještě sladší. Zároveň je sladkost vyvážena štiplavostí síly alkoholu. V dochuti jemně nakouřená, nic silného, ale je to znatelné.
Shrnutí: Ochutnána na Whisky festivalu 2016 v rámci Springbank masterclass.
Body: 87

Láhev: Springbank 11 yo Madeira Finish
Autor: Marvin
Aroma: Květiny a karamel.
Chuť: Výrazná, zralý pomeranč, sušené ovoce.
Dozvuk: Sladký a dlouhý.
Shrnutí: S vodou vůně lehce nakyslejší, chuť sladší, karamel, na konci suchá. Tolik starší a nepříliš podrobné poznámky z prvního whiskyfestivalu.

Láhev: Springbank 11 yo Madeira Finish
Autor: Nethar
WB
Aroma: sladké víno v ostrém alkoholu, ovocný kompot, sladká whisky srovnatelná třeba s nějakým z BenRiachů, co jsem v poslední době pil, nezaznamenávám obvyklou slanost (možná trochu skrytou, ale když řeknu sýr niva, budete se mi posmívat) či mírnou kouřovost Springbanku. Vinná vůně je krásná, škoda že se s ní musím kochat s drobnými přestávkami, protože výpary silného alkoholu nelze minout. Po naředění už je vůně bohužel slabší
Chuť: pil jsem teď několik cask strength whisek, u kterých mi ta síla ani nepřišla a nebyl s nimi problém. Tady je to dost drsné a musím ředit. S vodou je to už známý Springbank - ostře kořeněný, nasládlý, mírně mírňoučce kouřový
Dozvuk: dozvuk trochu nahořklý, ořechově nasládlý
Shrnutí: krásná vůně, zbytek "pouze" v mírném nadprůměru

Láhev: Springbank 11 yo Madeira Finish
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: krásně sladké, voňavé, těžké ovoce, datle, fíky
Chuť: suchý pocit na jazyku
Dozvuk: dlouhý dozvuk, bohatá, ovocná, těžká whisky
Shrnutí: stejně jako Hunter už jsem před lety ochutnal, nyní mě zaujala více, přišla mi nejlepší ze Springbank masterclass


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.