ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour Casg Annamh Batch 0001
Autor: J.K.Ch
Aroma: Velmi příjemná lehčí na nose alkohol je upozděný, kyselým ovocem, dřevem, banánem, sherry a hřebíčkem. Jemné oříškové tóny nejvíce připomínají sotva zralý lískový oříšek, který se tak tak stihl otřepat ze svých stop natrpklosti. ​
Chuť: Opravdu velmi sladká ovocná až bonbonovitá a dokud nepolknete je alkohol opravdu jemný, lekořice.
Dozvuk: Až po polknutí se objeví síla alkoholu a vrátí se lískové oříšky i s jistou trpkostí a z vůně a pokračují bonparovité tóny ovoce. Dozvuk je výjimečně dlouhý a příjemný.
Shrnutí: Tuhle whisky jsem si opravdu užil i přes skutečnost, že mi v ní vadily ty umělé ovocné tóny bonpar. Je to opravdu zvláštní a zapamatovatelný kousek. ​

Láhev: Aberlour Casg Annamh Batch 0001
Autor: josé
WB
Aroma: výrazně ovocné, sherry do olorosova, lehce masové. jablečné, mladé, citrusově kyselejší. dřevo, ořechy. lihově divočejší, aha 48%. (b.1+/3)
Chuť: výrazné tmavé dřevo. pak se přidá sušší sherry. se slinami sládne a je čím dál víc kořeněná. trne dřevem a suchými vlašskými ořechy. (b.2+/4)
Dozvuk: hřejivý, dubové koření, písek, pikantnost. (b.1/2)
Shrnutí: kořeněná, více dřevitá. sherry nijak ohromujícně (nejvíce ve vůni) a spíše nějaké sušší než sladké. 48% není na škodu, ředit jsem nezkoušel. hořkost ještě OK. za cenu o cca 10€ nižší než A'bunadh. má se jednat o směs z EO exsherry sudů a dvou rozdílných typů AO sudů. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.