ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ardbeg Almost There
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: sůl, medicína, trochu uzeného masa, ale není to dle mého zase tak klasicky extra kouřové, jak Ardbegy bývají, nasládlý, ovocný, moc pěkné, žádná přehnaná drsnost. S vodou ještě sládne a mírní se, což není dobrý nápad, my chceme přece Ardbeg
Chuť: tady už je kouř extrémní, ale je to krásný příděl, v chuti je prostě skvělý a ředit s vodou se mi ani moc nechce. Přesto jsem vyzkoušel, jód začal převažovat nad klasickým kouřem, možná zesládnul, ale to si můžu jenom namlouvat
Dozvuk: polknu a kromě dlouho dohořívajícího ohniště mám v krku docela slušnou porci sladké vanilky
Shrnutí: parádní kousek, jak už tak Ardbegy bývají. A stejně tak předražený (i když u Petra se všechno najde...)

Autor: Shargard
Aroma: Pichlavost maldé whisky se snoubí se sametovostí, rašelinou, lehkou slaností a náznakem hořké čokolády.

Tohle Ardbeg prostě umí
Chuť: Jemná, zprvu sladká, rašelina, opět lehká slanost, čokoládovost až kakaovost se prolíná mezi ostatními chutěmi.

Přestože popis zní hodně jednoduše, perfektně to funguje.
Dozvuk: Klasicky dlouhý, velmi příjemný, rašelina, sůl, kávová zrna
Shrnutí: Nemůžu srovnat s Renaissance, protože té jsem měl celou lahev. Nicméně parádní whisky. Ardbeg se pro mě stal whisky, u který se perfektně zrelaxuju

Autor: lalos
WB
Aroma: Citrony, citrusy, dehtový kouř, trošku sladový smrádek, lihová štiplavost, kyselé bonpary. Já tam tu mladost oproti ostatním Ardbegům asi cítím.
Chuť: Mladá, ostrá a drzá. Už ze začátku kysele štípe, ta kyselkavost se mísí se sušenýma rozinkama a čokoládou. Štiplavý uhelný kouř.
Dozvuk: Dlouhý, z kysela jde do hodně sladka a nakonec se objevuje silnější vliv bourbon sudů. Hodně hřeje a poměrně nenásilně odeznívá kouřový dehet.
Shrnutí: Je mladá a sprostá, za rašelinou vystupuje spusta sladkých a kyselých tónů. Místy je výrazně horší než desítka, v některých tónech zase předčí Uigeadail. Takto nějak si představuju sudovou desítku ze sudů čistě po bourbonu.

Autor: Žiži
Aroma: rašelina, kouř, dehet, kresol, vanilka, trochu ostrá, mírně sladká (po zahřátí v dlani)
Chuť: rašelina, kouř, dehet, kresol, vanilka, tmavá čokoláda, mírně slaná i sladká, mírně hořká
Dozvuk: dlouhý, kouřový, rašelinový, velmi dehtový, mírně nahořklý
Shrnutí: silně kouřová a rašelinová whisky (jako většina z produkce Ardbeg), ten nízký věk bych jí nehádal, ředění (i jedna kapka) bych nedoporučoval, whisky je pak příliš ostrá
Body: 86

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.