ZPĚTRecenze:

Láhev: Gold Cock 25 yo 1992 Last Cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně nezapře Gold Cock, ale oproti třeba 20 yo 1995 49,2%, kterou mám doma otevřenou, je výraznější, plnější a hutnější. Hřejivá, s opáleným sudem, přidává se bylinková větrovost, závan slivovice a sušené švestky. Moc pěkná vůně, zábavná a vrstevnatá.
Chuť: Na svá procenta je dobře pitelná, ani jsem nezkoušel ředit. Peckovitá chuť se slivovicovým šmrncem, v dochuti pak opálený sud, toustovost, silná tmavá čokoláda, staré dřevo a karamelově temná nasládlost.
Shrnutí: Velmi podobná 24 yo verzi pro Black Stuff, ale ještě lépe voní. Děkuji josému za zakoupení vzorku z brněnského festivalu.
Body: 87

Láhev: Gold Cock 25 yo 1992 Last Cask
Autor: josé
WB
Aroma: zajímavé. med, bylinky (lipový květ, bezový květ), karamel, smůla. pečená jablka, lékořice. po odvětrání spíše sušší, hodně dřevité. nelihové, opáleno koňakové, metaxovité. (b.2+/3)
Chuť: výrazná dřevitost, pryskyřice, pecky. dosti sladká - med. pikantní, drhnoucí, pálivá. (b.3/4)
Dozvuk: větrový. pryskyřično dřevitý. sladkost. pomerančová kůra. pepřový. (b.1+/2)
Shrnutí: slepé srovnání tří Gold Cocků - Black Stuff (6+), Black Angeľs (6) a Ostravský last cask (7+). celkový dojem kladný. hodně výrazná a překvapivě bez hořkosti. (b.0+/1)

Láhev: Gold Cock 25 yo 1992 Last Cask
Autor: joy
WB
Aroma: švestkovitost, lakovost, dřevitost, vanilka, po vydýchání švestková povidla a snad i med a plástve
Chuť: sladká, dřevitá, lakovost, švestkovitost, koření
Dozvuk: mohutný,silný, kořeněný, dřevitý, švestky, peckovitost a lakovost
Shrnutí: Gold Cock se nezapře, je to dobré, avšak novější (čti ročníky 2008) verze jsou lepší

Láhev: Gold Cock 25 yo 1992 Last Cask
Autor: lalos
WB
Aroma: Hutná, sladká až rumová vůně. Pro Gold Cock klasické švestky, poměrně dost koření a něco lehce rušivého, co jsem si pojmenoval bujón
Chuť: Základ stejný jako třeba u první speciálky Black Stuffu. Výrazná, ostrá, švestková sudovka. Tady pro mě něco nového, květinové bonbony – fialky, růže. Ta ostrost je pak umocněná ostrým mentolem.
Dozvuk: Dlouhý, ostrý, vysušuje. Plný sušeného ovoce a větrových bonbonů.
Shrnutí: Ona to je spíše sběratelská záležitost, ale jsem moc rád, že jsem ji i ochutnal a nemám doma zajíce v pytli 😊 Ta whisky je fakt dobrá. Po Pinot Noir Finish možná u mě nejlepší Gold Cock (ale to já myslím píšu skoro u každé recenze této whisky)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.