ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně působí vyzrále, uhlazeně, je zde pěkná směs dřeva, pomerančů a medu, vše jemné, pěkně zaoblené, kultivované. Než PX bych podle čichu tipnul ve slepém testu spíš portské.
Chuť: Sherry vliv je v chuti hodně znatelný. Nasládlá, s medem, čokoládou. Dochuť je výrazně sheřená, hřejivě kořenitá. Ideální na poklidné relaxační popíjení.
Shrnutí: S její cenou a dostupností je to špatné, o to jsem byl radši, že jsem u josého mohl přechutnat.
Body: 85

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: Jerry1
Aroma: Sladké po sherry, ale ne moc intenzivně.
Chuť: Velmi jemná chuť, která až po polknutí nabere trochu sílu. Jemný, uhlazený výraz, na konci trochu hořčí.
Dozvuk: Střední až delší, pěkně hřeje.
Shrnutí: Obě Glenmorangie (Sonnalta a Signet) jsem zkusil na doporučení Mirka. Bohužel mě nijak moc neoslovila, možná ještě Sonnalta za původní peníze, ale to už je passé. A nad Signet za ty peníze už vůbec neuvažuji.

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Silné stejně jako první vzorek (Nectar), ale zde je více klasické sladkosti a ovoce a méně nějaké té kůry, koření, kůže. Není tak agresivní do nosu, asi méně alkoholu. Voní mi to lépe než jednička, možná chudší, ale čistší a milejší.
Chuť: Oproti jedničce (Nectar) tak moc hlaďoučká (koukám shoda s Shargardem), karamelově dřevitá.
Dozvuk: Čokoládově kořeněný dozvuk s krapkou štiplavosti, bojím se hrát si s označením "hořkost" (asi "Shargardovy" oříšky). Dřevo.
Shrnutí: Jednička (Nectar d'Or) byla hodně bohatá a výrazná, doporučuji minimálně vyzkoušet, pokud vám to sedne, můžete si ji v klidu zamilovat. Mně na tom aroma trochu něco na hranici vnímání vadilo, což je škoda, protože je dle mého pohledu (z hlediska kvality) u jedničky tou nejsilnější stránkou.

Dvojka (Sonnalta PX) - jak jsem psal - ve vůni pro mě čistší a jednodušší než jednička (Nectar), o to milejší. V ústech jemná a v dozvuku nejlepší z trojice.

Trojka (Astar) jednoznačně vyhrává ve vůni. Co se týče chuti, tak je asi na úrovni dvojky (Sonnalta), jenže tady těžko srovnávat - dvojka hladí a uklidňuje, trojka nabízí naprosto odlišný zážitek vysokého obsahu alkoholu, záleží co preferujete či na co máte momentálně náladu. V dozvuku mě potom extra neoslovila (jsem drsoň s přehnanými nároky).

Mé celkové pořadí: 1. Sonnalta PX (dvojka), 2. Astar (trojka, poděkuj vůni), 3. Nectar d'Or (vzorek číslo jedna, ona je to takový nenapádný černý kůň, kdyby se hodnotil poměr cena/výkon, mohla by ostatním pěkně zavařit)

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: Radek
Aroma: čokoláda a ještě něco.... jahody??
Chuť: jojo, je to Glenmorangie, tou fundamentální hořkostí je ta chuť podkreslena... ale jinak to rozhodně není špatné, hořká čokoláda a přezrálé pomeranče
Dozvuk: mě teda nějak v paměti neutkvěl
Shrnutí: řekl bych že je to (tedy pro mě) něco mezi 10yo Glenmorangie a Quintou Rubain... o to víc mě mrzí ta štiplavost QR, budu muset Quintě Rubain dát ještě šanci a přechutnat
Body: 84

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: Shargard
Aroma: sherry, sučené ovoce, řekl bych až takové rumové aroma (nemyslím tuzemák :lol: ), skvěle vyvážená vůně
Chuť: v ústech neuvěřitelné jemná, sametově krémová, opět sherry a ovoce
Dozvuk: velmi dlouhý, pomeranče, čokoláda, sherry, lískové oříšky - fantastický
Shrnutí: Tohle je zatím to nejlepší co jsem kdy ochutnal. Úžasná na nose, parádní v ústech a fantastická v dozvuku. Rozhodl jsem se ještě přidat moje osobní hodnocení ke každé mojí popsané lahvi. Systém je klasický. 100 nejvíc.
Body: 94

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: josé
WB
Aroma: podmanivé perníkové sherry. sladkost. nezatuchlé dřevo. čokoláda, třešně, marmeládovost. skořice, vanilka. květy citroníku, jasmín. chce nechat ji rozdýchat. (b.3/3)
Chuť: výrazná. trochu drhnoucí pikantní dřevo. sladká sherry ovocnost a vínově nakyslá šťavnatost - sušená jablka, švestky a třešně. bublanina. příjemně jehličkuje kořením - hřebíček, skořice, zázvor. (b.3/4)
Dozvuk: hladký. koření z chuti, pečená hruška, pomeranče a hodně čokolády. dřevo. pražené lískáče. (b.1+/2)
Shrnutí: moc dobrá a příjemná whisky. v roce 2012 jsem ji na začátku své cesty k SM za necelé 2 tisíce koupil, načnul a odložil. teď jsem se k ní vrátil. je skvělá. (b.0+/1)
Body: 8

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: xenopus
Aroma: Příjemné, kulaté, sladké, ovocné. Sušené meruňky, čokoláda, trocha větrovosti, med.
Chuť: Slaďounká, lepivá, hezká. Sherry, sherry, sherry.
Dozvuk: Hodně sladké, docela krátké. Červené ovoce, pomerančová kůra (i s nahořklým vnitřkem), meruňková marmeláda, opět trocha větrovosti, stopa sušených tabákových listů.
Shrnutí: Super sherry whisky, to bez diskuze. V přímém porovnání s Glendronach 15 Revival trošku zaostala ve vůni a kvůli menší intenzitě v chuti.

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Čokoláda, rozinky a další krásné a sladké vůně.
Chuť: Chuť je plnější a je tu opět čokoláda, pak lehce schne. Není tak sladká jak ve vůni, spíš ovocně (sladké citrusy).
Dozvuk: Kulaté dokončení, lehce se stopami máty.
Shrnutí: Skvělá a výborná whisky! U téhle mě trochu mrzí, že jsem prošvihnul dobu, kdy se prodávala běžně a za docela rozumnou cenu...

Láhev: Glenmorangie Sonnalta PX
Autor: zorro
Aroma: sladká vůně, sherry, sušené ovoce - rozinky, med
Chuť: na patře úžasně jemná a krémová, zralé pomeranče, sherry
Dozvuk: neuvěřitelný a úžasný, z kraje příval pomerančů, sladko-hořký, trocha čokolády, celkově dlouhý
Shrnutí: zatím nejlepší whisky z palírny Glenmorangie, kterou jsme kdy s Terkou ochutnali. Takže body šetřit nebudeme...:)
Body: 95


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.