ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenglassaugh 36 yo 1978 Port Hogshead
Autor: Nethar
WB
Aroma: Miluji ji :-) Kožená, ovocná, staře zatuchlá, hutně těžkokalibrová, až z té vůně hlava bolí.
Chuť: Jemná, ale ne řídce vodičková - koření, perník, kůže.
Dozvuk: Zase ta kořenitá stará koženost, těžko se to popisuje, ale cítil jsem to snad ve všech takto starých Glenglassaugh, taková stará zatuchlá půda s tóny perníku, hořké čokolády. Není tu žádná dřevitá hořkost, snad jen ta příjemná kakaová.
Shrnutí: Skvělá láhev. Velmi šťastný přírůstek do řady mých narozeninových lahví, tedy k 36. narozeninám. To už je tak dávno... ;-)

Láhev: Glenglassaugh 36 yo 1978 Port Hogshead
Autor: lalos
WB
Aroma: Intenzivní, až bourbonovitě laková vůně. Lehce nakyslá červená jablka. Hutná, těžká, kožená. Mikulášský perník s čokoládou.
Chuť: Krásně sladká, jemnější než ve vůni. Oříšky v medu, smetana, višně v čokoládě. Možná by jí slušelo 46%.
Dozvuk: Dlouhý, lehce zatuchlý. Není hořký, spíš lehce nakyslý.
Shrnutí: Tohle je pecka. Moje zatím nejstarší whisky a rozhodně stojí za to. Čekal jsem něco takového normálního, možná dřevitějšího ale je to skvělá výrazná whisky, kterou nejspíš propašuju do whisky roku. Díky moc Nethare za vzorek.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.