ZPĚTRecenze:

Láhev: Dos Maderas Selección
Autor: Hunter
Aroma: Karamel, sušené švestky, zakouřenost, trochu kovová vůně, jako rozpálená žehlička, sladší koření. Oproti 5+5 méně bohatá vůně, ale i tak slušné.
Chuť: Chuť už je bohatší, ty 2% alkoholu navíc také dělají své. Hodně lékořice, povidla, kapky proti kašli, něco z fernetu, karamel, opálený sud. Olejnatý, na jazyku působí viskózně.
Shrnutí: Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali tři rumy Dos Maderas, a to 5+5, Selección a Luxus. Šlo o velmi zajímavé srovnání a konečné resumé zveřejním až u vrcholné a nejdražší verze Dos Maderas Luxus. Co se týče té kovové vůně v poznámkách, josé je toho názoru, že se mu jen zaplo topení. 8-)
Body: 89

Láhev: Dos Maderas Selección
Autor: Kobalt
Aroma: Sladký, karamel, muškátový oříšek, nugát, čokoláda, rumovost, šťavnatá vegetativnost, třtinový cukr, sladké dřevo.
Chuť: Slaďoučký a jemný, sladký karamel, pichlavé koření, víno, zatuchlá vegetace, sladké dřevo, hořká čokoláda, nugát.
Dozvuk: Sladká čokoláda, zatuchlý karamel, karamelová vegetace, nugát. Dlouhý.
Shrnutí: Opravdu dobrý, delikátní pomlsávací.

Láhev: Dos Maderas Selección
Autor: josé
Aroma: těžší. suché dřevo. zatuchlejší, masové a kožené sherry. karamel, sušené třešně a kyselejší jablka. trochu perník. nejméně sladké aroma ze trojice. spálené hrozinky, písek. (b.2+/3)
Chuť: sladkost 2/3. odpovídá vůni. i přes zjevnou sladkost vystupuje drhnoucí opálené dřevo na pomezí hořkosti. umakart, míza. síra. doplněno sušší sherry ovocností. švestky, hrozinky, karamel. pikantní. (b.3/4)
Dozvuk: sládne, hřeje. marmeládový. hrozinky, sušené třešně, kandovaná pomerančová kůra, pecky. (b.2/2)
Shrnutí: trojtest 5+5, Selección a Luxus. oproti 5+5 je sherry sušší, trpčí, pikantní. zajímavý a moc dobrý. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.