ZPĚTRecenze:

Láhev: Dos Maderas Luxus
Autor: Hunter
Aroma: Ze tří testovaných Dos Maderas rumů je Luxus ve vůni nejsladší, také je trochu více kořenitý. Sladké koření, lékořice, anýz, kůže, trocha těžších květinových tónů, špetka povidel. Kvalitativně je aroma srovnatelné s verzí 5+5, Selección ve vůni trochu zaostává.
Chuť: Chuť u verze Luxus trochu překvapivě není sladší než 5+5 i Selección, jak by se dalo podle sladšího vyznění aroma čekat. Pedro Ximénez sherry, karamel, velmi jemná lékořice. Chuť je vyzrálá, velmi delikátní, jemná a uhlazená, ale přitom stále plná. Tímto chuťovým profilem mi připomíná Diplomático Ambassador Selection. Delší zrání je prostě znát. Na jazyku olejnatý dojem.
Shrnutí: Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s josém, kdy jsme srovnávali tři rumy Dos Maderas, a to 5+5, Selección a Luxus. Jednoznačně je verze Luxus nejlepší z ochutnaných Dos Maderas rumů. Konečné pořadí josého i mé bylo naprosto stejné, 1. Luxus, 2. 5+5 a 3. Selección. Rozdíly ale nebyly nijak velké. Selección je sice až třetí, ale zaostával jen ve vůni, v chuti mi přišel dokonce o trochu lepší, než 5+5, asi díky vyššímu procentu alkoholu. 5+5 je ale vyrovnanější, co se týče vůně s chutí, je lépe vyvážený. U Luxusu jde kvalita nahoru díky největší vyzrálosti. Otázkou je, zda ten poměrně mírný nárust kvality stojí za tu výrazně vyšší cenu, to už si každý musí rozhodnout sám. Pro zajímavost aktuální ceny u jednoho mého oblíbeného e-shopu: 5+5: 890,-, Selección: 955, Luxus: 3350,-, ale ten se dá sehnat i za 2848,- v jiných shopech. Pro mě zůstává největším favoritem i s ohledem na cenu verze 5+5, ale klidně ji pro změnu budu střídat i se Selección. Luxus jsem rád ochutnal a udělal si názor, ale pro mě osobně nárůst ceny neodpovídá nárůstu kvality. Kdybych ale chtěl nějaký luxusnější dárek k výročí atp., určitě stojí za uvážení.
Body: 92

Láhev: Dos Maderas Luxus
Autor: Kobalt
Aroma: Sladký a zároveň suchý, zatuchlá, vyzrálá, výrazná a ostřejší, bonbony, hořká čokoláda, káva.
Chuť: Výrazná, sladká, sladká čokoláda, ovocná čokoláda, sladké víno, hutná, jemná, hodně jemná.
Dozvuk: Ovocná čokoláda, sladké víno, rozinky.
Shrnutí: Sladký ale vyzrálý, výrazný ale jemný. Dost dobrý rum.

Láhev: Dos Maderas Luxus
Autor: josé
Aroma: jemné, sladké. červené ovoce a výrazně skořice, ibišek. hlinité, těžké. výrazně exotické dřevo, vanilka. AO, příjemně ovíněné, jablka, papír. (b.3/3)
Chuť: sladkost 2/3. jemně pikantní, lakované dřevo, AO, pryskyřice. sládne. se slinami objevuji skořici, pražené ořechy, med a sladké sherry. lékořice, lékorky včetně barevné ovocné vrstvy. větrový, skoro medicinální. výrazná silná chuť. pocitově není tak ulepená jako 5+5. (b.3+/4)
Dozvuk: sladký, hřejivý, hodně skořicový. švestkové knedlíky jak mám rád - s cukrem, skořicí, máslem a teplým mlékem. sušené třešně. jemné dřevo. (b.2/2)
Shrnutí: trojtest 5+5, Selección a Luxus. tento ve vůni úžasný. moc dobrý rum. právem top produktové řady. zvláštní exotické dřevo. cena je vzhledem k 5+5 vysoká a nárůst úžasnosti není úplně adekvátní. o to víc jsem rád za vzorek z letošního Rumfestu. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.