ZPĚT

Recenze:

Láhev: Highland Park Dragon Legend
Autor: Nethar
WB
Aroma: Čerstvá, travnatě dřevitá, sladkokyselá, karamel, vanilka, mírná rašelina.
Chuť: Asi jen 40, později alkoholovo-dřevitě zaštipuje.
Dozvuk: Nasládlý, trochu nasmrádlý drobným nakouřením, karamel, káva.
Shrnutí: Chtělo by to víc prozkoumat, ale zdá se mi to dobré pití.

Autor: lalos
WB
Aroma: Stylově mi zapadá k 10 i 12 yo. Opečený brambor, slad, koření – čerstvě mletý pepř. Medovo-vanilkovost a něco netypicky květinového – možná fialky.
Chuť: Zpočátku spíše vodový, pak ale zaštípe pepřovitost a sladovost. Výraznější koření a dost výrazná tříslovitost dubového listí.
Dozvuk: Středně dlouhý, sušší, dřevitý, lehce nahořklý s kouřovým ocáskem. Dubová kůra, bahno.
Shrnutí: Recenzi píšu po cca třetím panáku, takže máme ještě dost času se spolu skamarádit. Rozhodně je zajímavější než základní 10 i 12 yo. Po přečtení pohádek okolo asi i ta rašelina je tam lehce výraznější. Ze zaběhnutých kolejí Highlad Parku ale nevybočuje. Lehký vliv kouře – lehký vliv sherry – větší vliv higland stylu mi pořád evokuje blended whisky.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Docela příjemné. Lehce sírové na začátku, ale hned je pryč. Trocha zatuchlých sudů. Hodně sladu, lehce kouře (hořící noviny), tabáček, moka.
Chuť: Hladká, šťavnatější, docela živá. Trocha postaršího dřeva, skořice, pečená jablka. Při polykání vyjede štiplavost (pepř).
Dozvuk: Sládne, pak se objeví dřevo smíchané s karamelem. Dotyk černého čaje a jeho hořkosti, doutník.
Shrnutí: Jo, tohle se dá pít, ta hořkost/tříslovatost v dozvuku mě nakonec trochu ruší, ale jinak velmi dobré.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.