ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tamdhu Batch Strength 003
Autor: Nethar
WB
Aroma: Výrazná, sladká, přezrálé ovoce, dobré je to, hodně sherry.
Chuť: Silná, ale dobře, ne hořká.
Dozvuk: Kořenitý, skořicový, sladký.
Shrnutí: Jsem nedávno zjistil, že jsem Tamdhu ještě neměl (resp. si aspoň neudělal poznámky), takže jsem doplnil mezeru a doplnění to bylo velmi pěkné. Asi to nejlepší, co jsem si na WLP dal, Tamdhu si zkontroluju i v jiných vydáních ;-)

Autor: josé
WB
Aroma: sušší koňakové. hrozinky, švestky, skořice. nasládlé po vanilce, med, sněhové pusinky, perníčky. káva, karton, štěrk. s vodou víc kartonové zatuchlosti. (b.2/3)
Chuť: výrazná, suchá. dřevo, sherry, alkohol ukáže drápky. perníčky. tahá sliny, pak se ohlazuje a sládne. med, marmeláda, kandované ovoce.

s vodou - stejně jako se slinami. sladší, přístupnější. ovoce (blůmy, švestky, rybíz), znatelný vliv AO a vanilky. (b.3/4)
Dozvuk: sladký, marmeládový. opálené dřevo, lískáče, slad, karton, vanilka, kokosky. (b.1+/2)
Shrnutí: podobné 10 a 12, jen sudovka a více sherry. takový highland styl. dá se hrát s vodou. dobrá whisky. těším se na další batche. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Oproti batchi 1 a 2 je trojka více bylinná. Jalovec, koriandr, barrel aged gin. No a pak ta klasika…čokoláda – rozinky.
Chuť: Sušší, dřevitá, pikantní. Lékořice a opět jalovec.
Dozvuk: Suchý, hřejivý, dlouhý. Dokonce výrazně dlouhý. Větrový, pepřový.
Shrnutí: Rozhodně zajímavá. Ne tak sladká, z celé řady se dost vymyká a to mě hodně baví.

V celkovém srovnání všech 4 sudových batchů bych to viděl následovně:

1) Batch 3 – zajímavá, jalovcová

2) Batch 1 – sladká, super pitelná

3) Batch 2 – podobná 1, ale sušší

4) Batch 4 – slabší, hořčí, pilinová

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.