ZPĚTRecenze:

Láhev: Teerenpeli Kaski
Autor: Hunter
WB
Aroma: Od prvního přičichnutí ke sklence tuším, že tohle bude velká kvalita a originalita zároveň. Zatuchlejší sherry, lehká rašelina, lékořice, trochu do malinové marmelády, ale lehce připálené, maličko tím připomíná, ano, musím to říct, Säntis Dreifaltigkeit. ;) Nad tím vším nasolené uzené maso, peprnost, vyznění je v závěru sladkoslané.
Chuť: Velmi jemná, hodně sladká, příjemná na jazyku, i když víc procent alkoholu by nemuselo být na škodu. Slaďoučká kouřovost, krásný vliv sherry (nejvíc mi přijde ve stylu PX), povidla, mléčná čokoláda, krémově nasládlé dřevo. Chuť je naprosto luxusně vyladěná.
Shrnutí: Srovnával jsem v přímém souboji s Gold Cock 10 yo 2008 Pinot Noir Finish a ve vůni se jednalo o naprosto vyrovnané klání, v chuti pak byla Teerenpeli jasně lepší. Velké překvapení pro mě, první setkání s whisky z Finska a udělala na mě velký dojem. José, děkuji za vzorek, skvělou lahev se ti podařilo sehnat.
Body: 89

Láhev: Teerenpeli Kaski
Autor: Nethar
WB
Aroma: Kůže, ovocná čokoláda, povidla, slabě marcipán, později pomeranče, rašelinu jsem já nechytal.
Chuť: Řídkých 40 %, vanilka, sladká káva, stopy PX.
Dozvuk: Spíše kratší, ale hezky perníkově nasládlý, vanilkový pudink, kůže, PX sherry.
Shrnutí: Chuť a dozvuk takové řidší a jednodušší, ale voní to velmi dobře.

Láhev: Teerenpeli Kaski
Autor: josé
WB
Aroma: výrazné sladké sherry, asi PX. povidla - třešně, švestky, meruňky, připálená marmeláda. těžší zatuchlost, hadry, štěrk, kůže. skořice. (b.2+/3)
Chuť: šťavnaté a sladké PX sherry a jeho červené ovoce. lehce pikantní, rumové perníčky. opálenost až kouřovost. sirky, štěrk. tmavá čokoláda. (b.3+/4)
Dozvuk: odeznívá chuť. sladkost, ořechy, hrozinky. lékořicově větrový. třešňové pecky. koláč. (b.1+/2)
Shrnutí: krásně pitelná. PX sherry šťávička a zvláštní "kouřovost". kamarád mi ji dovezl na mé přání z Finska ze služebky. oblíbil jsem si ji a moc mi chutnala. škoda, že to byla jen půllitrovka. ani za oněch 1680 Kč pořízení rozhodně nelituju. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.