ZPĚT

Recenze:

Láhev: Port Charlotte MRC:01 2010
Autor: josé
WB
Aroma: oříškové sherry. dřevo, lakované. sušená jablka, kovovost, vařené brambory, pryskyřice, dotek kouře. jemné, hladké.

s vodou slad a karton a celkově lepší. v prázdné sklence sirky a seno. (b.2/3)
Chuť: hodně suchého kouře. trpká, svíravá. suché sherry. přeschlé ořechy. podle vůně jsem čekal něco trochu jiného. dřevo, pryskyřice, pendrek. řízná. procenta navíc super.

s vodou pitelnější, více ovovcná. zjemní se. ořechy, kouř. (b.3/4)
Dozvuk: sladší, hodně kouřový. dřevo, ořechy. hřeje, větrový. (b.2/2)
Shrnutí: hodně suchá. tipuju 55%. nejvíc nakouřená z trojice. po naředění o trochu lepší. i neředěná je fajn ostrá potvora. po odtajnění: aha, tak ne sherry, ale nějaký víno. jo, to můžu, kouřovky se sladkým vínovým/sherry vlivem viz třeba Red Longrowy. zaujala. slepé porovnání tří PC s výsledným pořadím: 1. MRC:01, 2. nové balení 10 yo HP a 3. Islay Barley 2011. ve vůni by měly všechny přidat na volume. přišly mi dost utlumené. jinak všechny příjemné, jemné, nedráždivé. po přidání vody se shodně v chuti poněkud zlepšily. (b.0/1)

Láhev: Port Charlotte MRC:01 2010
Autor: lalos
WB
Aroma: Lehce zatuchlá. Parmezán, sušené švestky, kůže, vařené uzené maso, slad. Tohle by mi mohlo chutnat.
Chuť: Sladká bomba s ostrým kouřem. Má sílu. Nával hořící gumy na které se opékají jablka. Slad a mírná slanost v pozadí.
Dozvuk: Krásný a dlouhý. Skoro 60% krásně hřeje, ale je na pohodu pitelná bez ředění. Dřevo a ostrá rašelina.
Shrnutí: Pro mě pecka. Jako bych olizoval zahřáté pneumatiky formule 1. Trefila se mi do noty sladkých kouřovek. Rozhodně zapamatovatelná, pro mě jedna z letošních TOP whisky pod 10 let.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.