ZPĚTRecenze:

Láhev: Glen Grant 1977 Private Cellar
Autor: Króča
Aroma: vyzrálá jablka, výrazné staré = proschlé dřevo, jahodová mareláda (s badyánem???), trochu marcipánu a možná i fíky a taky něco koženého. Pod tím vším se jako basová nota nese drobná rašelina s ještě drobnější medicínou.Vše obaleno v jakémsi voskovém plášti.
Chuť: Příval dřeva bez výrazné hořkosti, při delším pobytu na jazyku sládne. Takové typické ale výrazné hořko sladké Speyside, ze kterého se zvedá drobná rašelinná mlha a výrazněji než ve vůni se projevuje onen vosk.
Dozvuk: Oříškově málsová dochuť s doteky rašeliny a s nebývalým množstvím broskvových příchutí. Lehounké ale dlouhotrvající doznívání.
Shrnutí: Srovnával jsem ji s Arran 10y a s Glenlivet 12y. U obou jsem našel vždy něco společného. S Glenlivetem to byla ona jablečná "kulatost" na nose a s Arranem zase jistý drive v chuti a sladkost. Rovněž skrývala jakési teplo, které z ní vyzařovalo i přesto, že nijak zvlášť nerozehřívala. Po napití mi asi nejvíc připomněla Cylnelish 14y, kterou ale už dávno nemám. Asi to bylo tím voskem a jistou příkrou zdrželivostí. Ve vosku tady však byla cítit jistá parfémová příměs (nevnímáno negativně). Když tak pročítám svoje poznámky, tak na mne průběžně vykukuje ještě slovo suchá. Disponovala také zajímavým alkoholovým oparem, který jsem zaznamenla již při prvotním přivonění. Nebyl nijak hrubý ani rušivý. Nejvýstižnější mi přislo slovo-slovní spojení prchavý-velmi jemně perlivý.Dodával whisky v celé škále velmi pikantní nádech a mně osobně se to moc líbilo. Suma sumárum: nejvíc zaujala hlubokou a rafinovanou vůni, kterou jsem si opravdu užíval. V chuti nijak nezklamala, ale ani nepřekvapila. Výrazná a intenzivní, ovšem bez překvapení. Velké plus je absence výraznější hořkosti. Voda se uklázala jako zbytečná. Komu seděl styl Clynelish 14y, tak si klidně 2-3 body může přidat ;) I tak je to ale velmi pěkná whisky.
Body: 83


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.