ZPĚT

Recenze:

Láhev: Ardbeg Alligator
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Tak že je to Ardbeg, o tom asi moc pochyb není. Plná kouřová vůně, kterou prostupuje velké množství dalších tónů. Nejznatelnější je pro mě sladkost, ale vzápětí přichází i taková ta nějaká mořská slanost. Sladkost vítězí, i když sladkost u vůně nutno brát s rezervou, prostě takový mírný květinově vanilkový opar prostupující tou kouřovou clonou. Vanilku bych měl asi zdůraznit. V dalších kolech vystupuje také olej, co cítím, když vejdu u nás do garáže.
Chuť: Po pár očuchávacích kolech nezbývá než sebrat odvahu a napít se. Jako by z kouře přecházela do sladkosti, jak nakláním skleničku a nalévám si do úst. Cítím samozřejmě rašelinu, kouř, tohle je silný hliněný Ardbeg. Určitě má dost velké procento alkoholu, je ostrá a pepřová, ale dá se to docela dobře pít.
Dozvuk: Dlouhý dozvuk, tady už tu sladkost nějak moc necítím, hlavně kouř a po dlouhé době (opravdu doznívá hodně dlouho, tím si buďte jistí) sůl.
Shrnutí: Kouřový Ardbeg doplněný vanilkovou sladkostí. S ohledem na vysoká procenta se dobře pije a dlouhatánsky doznívá. Škoda že dozvuk nešel více do té vanilky z vůně.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Kouř osikového dřeva.
Chuť: Famózní, už když do něj zaboříte rty začíná se dít něco neskutečnýho.... v podvědomí se mi vynořuje motiv polibku který je sladší než...... Já vim je to blbost, ale tady prostě funguje chemie, asi by se to dalo nazvat láska.
Dozvuk: Delší, sladší.... já ho moc nejsem schopen popsat, zcela jsem se vyštavil už při milo.... ééééééé ochutnávání jsem chtěl říct.
Shrnutí: Povedl se.
Body: 92

Autor: Shargard
WB   WOL
Aroma: čistý, krémový, velké aroma bbq omáčky - taková ta nasládlá ke grilovní, pocukrované plátky citronu, pečené brambory ve slupce - tohle aroma prostě miluju, pod tímhle aroma se skrývá vůně dřevěného uhlí.
Chuť: krémová textura, intenzivní kouř z uhlí na grilování a bbq omáčka, citron, pomerančová slupka , kořeněná, ale ne pichlavá
Dozvuk: sladký(bbq omáčka) pak kouřový ,lehce rašelinný, kořeněný až pepřový, přetrvávající
Shrnutí: Tak na tenhle kousek jsem se moc těšil a jsem rád, že nezklamal.Je to zatraceně dobrá whisky s předlouhým dozvukem, kterého se jen těžko nabažím. Rozhodně to není klasický Ardbeg zabiják. Vše dostanete v jakési jemné formě. Příznivci Islay stylu ale nemají jinou volbu než pořídit a vychutnávat . Dokonce jsem se tak vžil do ochutnávání, že jsem zapomněl přidat vodu. Vážně to není potřeba.
Body: 89

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.