ZPĚTRecenze:

Láhev: Classic of Islay 2018 Cask Strength JW
Autor: josé
WB
Aroma: zasmrádlé nahnilé ovoce. čokoláda, skořice a kouřovost, hlinitost. po odvětrání lepší. (b.1+/3)
Chuť: diametrálně jiná. suchý kouř, hořící jehličí, čokoláda. ostřejší, ale ne úplně plytká. hořká čokoláda, až kávová. sušené ovoce. (b.3/4)
Dozvuk: hutný kouř a čokoláda. sušené borůvky, připálené hrozinky. (b.2/2)
Shrnutí: ve vůni maličko odrazovala, chuť a dozvuk cajk. slušná porce kouře. že by to bylo líznuté sherry? jakási sladší ovocnost v tom je. na lahvi to není sice jednoznačně napsáno, ale šeptanda praví, že by se snad mělo jednat o Lagavulin. 42€ za lahev? kupuju si jednu na doma. (b.0/1)

Láhev: Classic of Islay 2018 Cask Strength JW
Autor: xenopus
WB
Aroma: Silné, poněkud zasmrádlé a zemité. Hořící louka, nakyslost jablek (nahnilých - časem zmizí). Troška hořké čokolády, ovocné sherry tóny. Přesto docela jednoduché.
Chuť: Silná, mohutná, hladivá, ale nakonec spalující svou % silou. Časem sládne, to je pěkné. Rozinky, připálený karamel, lehce tříslovatosti dřeva, sušší kouř.
Dozvuk: Poměrně krátký, lehce nakouřený, sládnoucí. Čokoláda (studentská pečeť), marcipán, to vše překryto lehkou dávkou (sirného) kouře.
Shrnutí: Vůně ne úplně dobrá, ale v chuti rozvine svůj potenciál naplno. Sladká kouřovka (spíš sladší než kouřovka). Dobré. 42 € za lahev? Jo, tak to fakt jde.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.