ZPĚT

Recenze:

Láhev: Connemara Original
Autor: Duthoron
Aroma: Takové sladkokyselé ovocné asi jako višňový džem nebo lisované datle s brusinkami.
Chuť: První lok mi připadal sladký jako cukrkandl, po přeladění chuťových buněk jemná vyvážená směs koření a medu.
Dozvuk: Lehce hořkne, trocha pepře a kešu oříšky.
Shrnutí: Dobrá a pitelná irská whiskey, která už má co ukázat. Známku bych dal mezi 2 a 3, což při její ceně je slušný výkon.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazná medově-bonbónová sladkost, která se mísí s vyuzeností, vzniká z toho ta gumově nasládlá vůně koleček ze stavebnice Merkur. Bonbóny, hlína z květináče čerstvě po zalití kytek.
Chuť: Rašelina, zemitost, med, peprný kouř, tělo je sice olejnaté, ale poněkud řídké na jazyku. Pikantní dozvuk.
Shrnutí: Tak je stále dobrá, nezkazili se. Za vzorek děkuji Cyrovi!
Body: 84

Autor: J.K.Ch
Aroma: Rašelinný kouř, Irskost jemná zvláštní ovocná vůně, korek, med, datle. A také jistá poněkud umělá vůně podobná nově vybalenému textilnímu zboží.
Chuť: Medově kouřová s tóny datlí a fíků. Bohužel i do chuti prosakuje jistá umělost, i když je jí méně než ve vůni.
Dozvuk: Rašelinný kouř se probojuje i do dozvuku. Bohužel krom sympatické hřejivosti se zde také objevuje jistá hořkost.
Shrnutí: Mezi irskými jistě zajímavý kousek, rašelina a kouř jsou přítomny v dobré míře. Cenovka je také slušná. Škoda umělosti. Na běžné pití je dobrá, na pohodu u krbu jí prostě chybí komplexnost a přebývá hořkost v dozvuku. Pokud Connemaru tak si připlaťte za Cask Strength. To je mnohem lepší a stojí za ty peníze navíc. Hlavně je bez té divné umělosti.
Body: 75

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Jemná rašelina, studený kouř, chladná mořská voda i s chaluhami. Intenzitou celkově slabší.
Chuť: Ostrá rašelinka, popelnatý kouř, sůl, moře, rostliny. Zároveň jemná i ostrá. V pozadí se objevují tóny z ostrovů (připomínající mi Talisker 10 yo a Isle of Jura Superstition)
Dozvuk: Takový rostlinný/vegetační, hořkosladká dřevitost, silněji ony ostrovní tóny, trocha ostré rašeliny.
Shrnutí: Jinačí než zbytek Irska. Kombinuje se zde větší jemnost a menší výraznost z Irska a ostřejší mladou rašelinou. Není špatná, ale Skotsko mi asi nabízí víc.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Jemně rašelinou zasmrádlá ovocnost, citrusy až citrony, medové tóny svěžího stylu, jemně oříšky, mírná intenzita.
Chuť: 40-43, jablíčkově ovocná, chladivá.
Dozvuk: Hladivý, středně dlouhý, skořice, štrůdl, sladkost.
Shrnutí: Jednodušší, dobré pití. Connemara "peated"? Tak to by chtělo trochu toho peatu příště, jen se mihnul ve vůni.

Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemný kouř, med a květiny. Nové kožené boty. Troku nepříjemně umělý lak na dřevo
Chuť: Zde se irský styl nezapře. Sladká a jemná whiskey podbarvená kouřem. K tomu výrazné tóny medu a lékořice.
Dozvuk: Středně dlouhý. Rašelina a doutnající ohýnek. Po sladkosti přechází lehce do slana a pak mírně dřevitě hořkne.
Shrnutí: Tohle je prostě jiná irská whiskey. Popravdě jsem zatím žádnou jinou irskou peated neochutnal, a to je možná dobře. Už to tady někdo psal, vcelku dost mi charakterově připomíná Talisker, což při ceně cca 600Kč za lahev je prakticky nutnost alespoň vyzkoušet. Fakt mi chutná.

Autor: mathiaz
Aroma: raselina, udenina, hrusky, kvetiny, korok
Chuť: sladka olejovita , med, korenie, dym
Dozvuk: horka cokolada, jemne palive korenie, raselina
Shrnutí: Zatial moja prva single malt z Irska. Aj ked nie je rocnikova, tak je velmi jemna.Vyborna whiskey, chutou aj aromou mi uplne sedi, len by mohla byt trosku menej sladsia.
Body: 82

Autor: spyna
WB
Aroma: krásně nakouřené ovoce, slad a trochu soli
Chuť: sladová, kouř se sladkou rašelinou
Dozvuk: středně dlouhý sladce kávovo-zemitý (hliněný), zpočátku lehce ostrý a opět končí bez jediného náznaku hořkosti (a to mám opravdu rád)
Shrnutí: Tenhle kousek z Irska je skutečně moc dobrý, chuťově mi zapadá mezi Talisker a Bowmore. Není to taková hliněná nálož jako Bowmore, ale oproti Taliskeru tam je té zemité chuti výrazně víc. Opravdu zážitek, který si rozhodně zaslouží zápis v mém toplistu Irska. Celá láhev by rozhodně neurazila a asi bych si s ní věděl rady :-) .

Autor: tornado
Aroma: Lehčí, příjemné. Jemný kouř decentně podkreslený ovocnými tóny, dále slad, med a jablka. Zblízka se zvýrazní slad a jablka. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť: Velmi jemná pepřová pálivost, třešně, slad, med a stopa travnatosti.
Dozvuk: Chuť celkem rychle ztrácí na těle a objeví se náznak hořkosti. Pálivost se udrží trochu déle. Zanechává nasládlý dojem po koláčovém těstu.
Shrnutí: Jednoduchá, nenáročná. Pít se dá bez problému, ale ničím mě neoslovila.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.