ZPĚTRecenze:

Láhev: Bunnahabhain 13 yo Marsala Cask Finish Hand Filled
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vliv sladkého dezertního vína je znát na první přičichnutí. Žloutkové věnečky, máslové "Club sušenky".
Chuť: Chuťově hodně ve stylu podobném sherry. Útok sladkosti, která ale rychle odezní a postupně vysychá. Pikantní nasládlé koření, nasládlé dřevo. Zázvorová pikantnost, loupané mandle, marcipán.
Shrnutí: Pěkná whisky, bavila mě. Díky Netharovi za možnost ochutnat na našem neformálním setkání a ochutnávce u josého.
Body: 87

Láhev: Bunnahabhain 13 yo Marsala Cask Finish Hand Filled
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nasládlá rašelinně jemná zatuchlost, povidla, tmavé ovoce.
Chuť: Jemných 46 % plných zralého ovoce a kožené sherryově nasmrádlé rašeliny, nebo spíš kořenitosti.
Dozvuk: Sladce krémový, středně dlouhý, rašelinkou orestovaný, bez hořkosti, čoko koncovka.
Shrnutí: Vlastně překvapivě jedna z nejlepších lahví, co jsem si loni dovezl ze Skotska, a to jsme se tam stavili jen tak v ušetřeném čase mezi ochutnávkami v jiných palírnách. Nerad jsem se s ní loučil, osobitá, zapamatovatelná, dobrá whisky.

Láhev: Bunnahabhain 13 yo Marsala Cask Finish Hand Filled
Autor: josé
WB
Aroma: nasládlá ovocnost, ale spíše sušší až umělá. ananas, jablka Golden, pečený banán. dřevitost, kořenitost. pěkné, ale moc mne tento styl neláká. (b.2/3)
Chuť: v chuti o mnoho lepší. pikantně jehličkové, perlivé. zároveň ovocně sladké. ořechy v cukru, marcipán, čokoláda. mohla by být ještě hutnější a hlubší, sedí mi. příjemně potáhne jazyk. (b.3+/4)
Dozvuk: sladký, banán, čokoláda, med, rumové perníčky, hrozinky, datle, vanilka. větrové dřevo. skvělý. po dlouhé době hlína. (b.2/2)
Shrnutí: ve vůni moc nenalákala, ale chuť a dozvuk je super. když porovnám s předskakujícím Taliskerem 1993 DE, je tento Bunnahabhain sladší a líbivější. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.