ZPĚT



Recenze:

Láhev: Fettercairn 9 yo 2008 Cadenhead
Autor: Rog
WB
Aroma: Sladká, zatuchnutá, komplexná, podstatne zrelejšia ako 6YO VF, percentá by som ani náhodou netypoval, možno starý sud a ovocný kvas? Takú arómu by som hádal k podstatne tmavšej a podstatne slabšej (%) whisky. Baví ma.
Chuť: Tak tu už percentá, ktoré sa v aróme schovali cítiť. Chuť je masívna, ako sa na sudovú silu patrí. Plná pusa zrelej ovocnej sladkosti, trochu jemného korenia, čo dáte do koláča.
Dozvuk: Po odvanutí alkoholovej a silnej chuťovej vlny ostáva dlhý, stredne intenzívny a sladký aftertaste. Možno okrem sladkosti trochu mliečny, trochu vanilkový... Chvíľu to je zábavné zisťovať, čo tam je, ale potom zatúžim zažiť opať tú vlnu a rýchlo mám chuť na ďalší hlt. Inak tá sladkosť trvá. A trvá.
Shrnutí: Sudovky mám rád a táto je zauímavá, zábavná, Rád by som sa k nej vrátil, pretože je veľmi dobrá.

Láhev: Fettercairn 9 yo 2008 Cadenhead
Autor: josé
WB
Aroma: výrazná ovocnost, pomeranče, jablka, meruňky. piliny, skořice, med, koláče, těsto.

s vodou lepší, hřejivé, hodně skořicové. blůma, bylinky. (b.2/3)
Chuť: řízná, pálivá - to bude sudovka. dřevo, citrusová kůra, mírná nahořklost. musím naředit. v plné palbě mi nejede.

s vodou medově nasládlá. výrazný vliv dřeva, patrná hořkost. spálený cukr, citrusová ovocnost, kořenitá pikantnost - skořice, hřebíček, vanilka, kardamom. karamel. (b.2+/4)
Dozvuk: nasládlý. sušené meruňky a jejich pecky. dřevo, hřejivý. možná lehce mýdlový. (b.1/2)
Shrnutí: nahořklost mi kazí jinak celkem dobrý dojem. určitě naředit. (b.0/1)

Láhev: Fettercairn 9 yo 2008 Cadenhead
Autor: joy
WB
Aroma: sladké, rozinky, oříšky, ječmen v cukru, karamel, kovovost, náznak vanilky
Chuť: sladká, ječmen, AO, rozinky
Dozvuk: kořeněný, ječmen, sladkost, karamel, dřevitost, sladovost, nahořklost
Shrnutí: Ve vůni moc příjemně překvapila, v chuti byla o něco horší, ale i tak příjemné pití a tak trochu překvapení festivalu


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.