ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 15 yo Tawny Port Finish
Autor: Hunter
Aroma: Vůně pěkně nakyslá, opět připomíná zmíněný Laphroaig, ovšem bez všeho kouře a rašeliny.Tipuju nějaké portské, případně vyzrálé červené víno.Vůně je krásně plná, bohatá a objevují se i přezrálé fíky.
Chuť: V chuti příjemná dřevitost, trochu nasládlý dojem. Podle chuti bych se přiklonil i k novému sudu, že by zrála napřed v novém sudu, a pak finiš v sudu po portském? Dokončení suché, trošku nahořklé, ale ne nějak výrazně, aby to pokazilo dojem.
Shrnutí: Velmi slušná whisky.
Body: 86

Autor: Króča
Aroma: lesní jahody či snad maliny, alkoholový opar, mírně dřevěná, v pozadí slad a ještě hlouběji banán, náznak arašídů v cukru
Chuť: lehká, spíše suchá, více do dřeva ale bez silné hořkosti(+), trošku koření a třešní, vínové tóny a stále trochu alkoholová
Dozvuk: kratší, příjemně hřející, sladkost střídá dřevo s jen slabou hořkostí, opět mírně vínová,
Shrnutí: velmi jednoduchá a lehká whisky, v podstatě dobrá, ale pro mě bohužel nezajímavá..
Body: 75

Autor: Nethar
Aroma: lehké, suché, trochu ovoce (spíše kyselejšího) a řekl bych v pozadí i čokolády
Chuť: oproti aroma překvapivě sladká, nehořká, karamelová
Dozvuk: koření, dřevo a sladkost (vanilková?) na jazyku
Shrnutí: příjemné aroma a ještě lepší chuť, dozvuk pak byl nejslabší stránkou, i když jistě ne podprůměrnou

Autor: salam15
Aroma: Čokoláda, hutná vůně až bych řekl sirupová. Ke konci dřevitá.
Chuť: Opět hutná, dezertní víno, švestky, povidla, smetanová/hladivá
Dozvuk: Krátký
Shrnutí: Další lahev z 5. HKdegu, tentokrát Botanova. Když čtu ty poznámky, tak nechápu, jak to že jsem ji řadil až na páté místo. Budu ji ještě muset ochutnat.

Autor: sandrider
Aroma: lesní ovoce, rozinky, mírně kyselá, stopy hořké čokolády, voní pěkně
Chuť: ovocná, nasládlá
Dozvuk: středně dlouhý, kořeněný
Shrnutí: dobrá whisky, v konkurenci dalších plnění z palírny to ale na lahev moc nevidím

Autor: vobr
Aroma: První vjem je med s přezrálým zahradním ovocem - něco jako švestka (ale ne slivovice nebo povidla) a hodně sladké jablko. Po chvíli pod tím vším vnímám lehkou dřevitost.
Chuť: Nejprve jemně nasládlá, pak se přidává slanost. To vše se po nějakém tom převalování po jazyku mění na dřevitou hořkost. Ani nevím proč, ale napadá mě chuť dubu
Dozvuk: Docela dlouhý. Nejprve trochu sladka, poté slanost, měnící se na hořkoslanou.
Shrnutí: Podle mě kvalitní pití, vyžadující plnou pozornost. Rozhodně nenudí a nedokážu si moc představit, že jí jen tak usrkávám, zatímco si něco čtu, poslouchám muziku a pokuřuju dýmku. Můj problém je v té hořkosti, já totiž kromě kávy hořké dost nerad a tady jí bylo na mě docela dost.

Autor: zyki
Aroma: hutné, švestka, trochu čokoláda
Chuť: nejprve zesládne, pak švestka, citrusy (?pomelo), přidá se koření
Dozvuk: vrátí se čokoláda, mírná, ale příjemná nahořklost
Shrnutí: můj druhý Glendronach, v porovnávi s 12y výrazný posun k lepšímu, tady přemýšlím o láhvi

Autor: Žiži
WB
Aroma: vyzrálé ovoce (citrusy, fíky, datle, třešně + další ovoce), lehce vanilka, ovocný desert, sladká s mírně kyselými tóny citrusů
Chuť: bohaté ovocné tóny (citrusy + další ovoce), kůra z citrusů, lehce vanilka, mírně sladký s trochou dřeva a koření
Dozvuk: středně dlouhý, ovocný a mírně dřevitý a kořeněný, mírně sladký
Shrnutí: whisky s bohatou ovocnou vůní a chutí, v závěru už je to slabší, ale pořád příjemné, i při velmi malém naředění se whisky stává hodně kořeněnou, hlavně ve vůni, barva má růžový nádech
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.