ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 15 yo Revival
Autor: Anonymous
WB   WOL
Aroma: Sladká vôňa ovocia, vanilka, korenie, rum a víno (to bude asi to sherry).
Chuť: Opäť to víno (sherry :)), jemná ovocná sladkosť, horká čokoláda, škorica, korenie, jemná slanosť.
Dozvuk: Dlhší, korenistý.
Shrnutí: Veľmi pekná a komplexná whisky, jednoducho nádhera. Osobne mi veľmi chutila a ide na môj nákupný zoznam :D.

Autor: Cyra
Aroma: Sladší druh sherry – jasně znatelné. To snad sherry je!? Najednou je z toho kvalitní hnědý rum. Vanilka, pomeranč, čokoláda, karamel.
Chuť: Mmmmm....je to i v chuti. Sherry a Pampero Aniversario k tomu :shock: . Nespletl se Hunter při nalévání vzorku? To snad ani není whisky! Hladká, po delším povalování je sušší a více kořeněná. Také vystoupí tmavá čokoláda.
Dozvuk: Prostě sherry. Pomeranče, kakao, někde v pozadí lze zachytit vanilku.
Shrnutí: Tak tohle byla další překvapující zkušenost s whisky. Nevím jak výrobce docílil takového výsledku. Trochu podezřívám Huntera, že mi ze srandy namíchal něco jiného ;) ! Každopádně vynikající pití a jednou bych rád celou lahev.

Autor: Hunter
Aroma: První přičichnutí....a rovnou tipuju sud po portském, mám otevřenou a rozpitou BenRiach 15y Solstice, a tohle je stejné, ale bez kouře a rašeliny. Má to grády, plné hořkého koření.
Chuť: Mohutná, dřevitá, zaštípe alkohol, skořice i hořkost, ve finishi opět kořenitý dozvuk.
Shrnutí: Ještě jsem porovnal se Solstice a ta tomu přidává další rozměr nakouřeností, tahle má jako plus nasládlost, která u Solstice chybí.

Slušné zimní pití.
Body: 88

Autor: J.K.Ch
Aroma: Čokoláda oříšky a kakao jsou velmi výrazné. Dále je zde tabák do vodní dýmky, dřevo, jemné koření a pendrek a celé to dokreslují a stmelují výrazné tóny vanilky, sherry a pomerančů.
Chuť: Dle vůně jsem se těšil, až se napiji. V očekávání, co to bude zač. Jestli to bude tak dobré jako to voní. Ale čekal jsem úplně jinou chuť. Je silná, dřevitá, kořeněná člověk by u takového nášupu dřeva a koření čekal jistou dávku hořkosti, ale ta co se dostaví je sotva tak destilovaná. S tímhle množstvím dřeva a koření to bez hořkosti asi nejde. Vlhký tabák a sherry jsou podpůrné složky chuti. Mám pocit velmi slaboučké slanosti, která to celé dělá elegantnější.
Dozvuk: Jak jsem psal výše tak tohle se bez lehké hořkosti neobejde, ale tady whisce docela sluší. Dozvuk je šťavnatý a do sucha přechází až za docela notou dávku času. I zde se jakoby projevuje lehoučká slanost.
Shrnutí: Chuťově velmi silná whisky drzá jako patnáctiletá holka a silná jako dřevorubec. Zde bych o koupi uvažoval. Jen vlastně neznám příležitost, kdy bych na ni měl náladu. Mám strach, že by stála na baru a já si nalil něco jiného. Kdyby ale byla jediná, dal bych si ji s chutí.

Autor: Jerry1
Aroma: Bez debaty sherry.
Chuť: Medově sladká, mnohovrstevnatá, lahodná.
Dozvuk: Dlouhý až velmi dlouhý. Mám pocit, že mi whisky „obaluje“ celé patro sherry emulzí. Trocha dřevěných tónů.
Shrnutí: Parádní záležitost, objednávám dvě láhve.

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Silné sherry, víno, rozinky, sladkost, zatuchlé dřevo, červené víno, brusinky.
Chuť: Sladká, ovoce, víno, svařák, staré dřevo, koření, brandy, trocha trpkosti a svíravosti, jemná.
Dozvuk: Hřejivá, sušší víno, staré dřevo, svařák, brandy, sladká svíravost, silný.
Shrnutí: Výtečná whisky s extrémním vlivem sherry, silná a výrazná.

Autor: Króča
Aroma: směs sušeného ovoce a oříšků, starobylý lakovaný nábytek, přezrálá červená jablka, nasládlá (punčový řez), likérové čokoládové bonbony
Chuť: mírně do sladka, potom dřevo bez hořkosti, velmi příjemná, koření ale ne příliš, taky malinko suchá
Dozvuk: opálený dub, pěkně zahřívá, vrací se směs sušeného ovoce
Shrnutí: ve vůni i v chuti je velmi pěkně provázaná - po celou dou se drží ve stejné koleji (+), ze všech šesti neznámých vzorků na mne působila největší hloubkou vůní i chutí.. měl jsem z ní navíc takový podzimní dojem (pozdní babí léto)
Body: 86

Autor: Nethar
Aroma: rumově sladké, pokud to není rum (och, trapas! ;) ) nebo whisky zrající po rumu, mohla by to být whisky dozrávané po nějakém silném sladkém portském nebo snad hodně hodně brutálním bourbonu. Intezivní, sladká, máslová
Chuť: ostřejší, ale vzhledem k tomu, že ještě přijatelně, tak dobrá, žádný velký mazlíček
Dozvuk: sladký, vanilkový, mírně dřevitý, dlouze dohořívající (nemyslím kouřem, nýbrž teplem a vůní)
Shrnutí: sladká, intenzivní, hustá, moc pěkná, když bych už měl něco vylepšit, zjemnil bych trochu ostře dřevitou chuť a dochuť

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Procházka pocukrovaným lesem, pak zatuchlým sklepem, po zemi rozlité sherry, silné, sladké, voňavé... a hele - sůl. A med.
Chuť: Dost hodně slaná, postupně přidává na kořenitých obrátkách. Vzadu obraz dolaďuje dřevíčko.
Dozvuk: Tady jsem byl zvědav, jak vcelku povedený start dokončí - no, nekazí ho, ale ani nepovyšuje. Dokončení středně dlouhé, drobně nahořklé, zůstává sucho, proto láká k dalšímu loku.
Shrnutí: Tuto whisky jsem již hodnotil při slepých ochutnávkách v listopadu. Shodou okolností se ke mně dostal další vzorek, který jsem si tedy nevědomky znovu naslepo přechutnal. Když už jsem to psal, tak vkládám, nebudu upravovat původní poznámky, když to bylo v rámci oné "hromadné" akce, ať je to netknuté. Přišlá mi stejně hezky voňavá a sladká, tentokrát jsem správně tipnul sherry, oproti minule přidávám i sůl. V chuti stejné, dozvuk trochu kratší než jsem psal tenkrát, je vidět, že vzorky mohou trochu zmást, záleží na okolnostech, atd.

Autor: Radek
WB   WOL
Aroma: Trochu umělosti a k tomu čokoládovej popcorn.
Chuť: Hořkost práškového kakaa... ale chutná mi.
Dozvuk: Práškový.
Shrnutí: Principielně nemám hořkost u whisky rád, ale tady mi nevadí.... to asi to kakao.
Body: 84

Autor: joy
WB
Aroma: aroma je moc příjemné, hrozinky v čokoládě, toffee, ovoce
Chuť: sladká, lehce umělohmotná, koření, ovoce a lehce vysychající
Dozvuk: kořenitý, sladký, ovocný a lehce umělohmotný
Shrnutí: Tahle mi moc nesedla, vůně je nádherná, ale ta umělohmotnost v chuti a dozvuku se mi moc nelíbí. Za mě je lepší 12, která tuto umělohmotnost v chuti postrádá

Autor: joy
WB
Aroma: sladkost, sherry, skořice, dušené ovoce, vanilka
Chuť: nasládlá, velká porce sherry, koření, ovoce
Dozvuk: suché sherry, koření, skořice, malinko kyselkavý, hřebíček
Shrnutí: Pokračuji v restech a v rozbíjení rumového monopolu z posledních dnů ;-). Další vzorek z Mikulášské nadílky. Opět děkuji Petrovi. Tohle bylo o poznání méně komlexní a bohaté než Glendronach 18 yo Allardice, ale pořád je to super whisky. Kdysi mě úplně nenadchla, ale tentokrát jsem litoval, že jsem si nikdy nepořídil láhev a teď už to bohužel nejde nebo za tolik, že to nejsem ochoten dát

Autor: jumbo
Aroma: je to sherry, povidla, hodně přezrálé ovoce, hutně sladká, krásná
Chuť: sladkáááá, nastupuje ostřejší koření, zůstává výrazné hutné přezrálé ovoce, není hořká, velmi výrazná chuť
Dozvuk: zůstává sladký, středně dlouhý, suší, trochu dřeva, koření
Shrnutí: skvělé sherry pití, po několika sherry CS, co jsme doposud pili, je u mě normální síla sherry stylu poměrně vítaná, opravdu moc dobrá, až bude někdy chuť na sherry tak určitě lahev tohoto

Autor: lalos
WB
Aroma: Oproti současně testované 12 yo Sauternes je to pecka. Sladká, kořenitá. Rum, sušené ovoce, červený bezový sirup, křížaly, vánoce.
Chuť: Slaďounká, medová. Hřebíčkové víno, dřevo, vařená jablka s rozinkami, možná povidla.
Dozvuk: Lehce vodový, čekal jsem větší bombu. Koření a dřevo a k tomu lehká, snesitelná hořkost.
Shrnutí: Je výborná, sladká a těším se na srovnání s novou edicí. Pořád jí ale něco málo chybí, asi ten nevýrazný, nahořklý dozvuk. Ale jinak…..skvělá whisky.

Autor: xenopus
Aroma: Bomba sherry, intenzivní, ovocné a zároveň větrové. Červené ovoce, červené víno, rumové pralinky, troška rozpouštědel, kafr(?), troška máslové hladkosti.
Chuť: Intenzivní, sladká až tlamolepivá. Hutná ovocná sherry chuť, kořenitost z vůně je na ústupu a větrovost zmizela zcela. Trochu škoda.
Dozvuk: Středně dlouhý, zpočátku ovocný, zbyde ale hlavně sušší, lehce opálené, dřevo. Švestkové a jablkové křížaly, dřevo, tmavá čokoláda, trocha koření, stopa snusu.
Shrnutí: V přímém porovnání s Glenmorangie Sonnalta dopadla trošku lépe především díky zajímavému vyvážení jinak brutální sherry sladkosti kořenitostí a větrovostí. Naopak zase trochu vadila v drhnoucím dřevitém dozvuku.

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Trochu smetanové kořeněné sherry, tóny čokolády, dřevo, hodně zralé nakyslé ovoce.
Chuť: Sherry, koření, pak čokoláda a dřevo.
Dozvuk: Dřevo, které sládne zase až do čokolády, sherry. Střední až dlouhý.
Shrnutí: Výborná, podle mě trochu lepší v chuti a dozvuku než je vůně. V souhrnu je to ale za ty peníze naprosto skvělá whisky.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.