ZPĚT

Recenze:

Láhev: Caol Ila 18 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: je to trochu rašelinné a kouřové, ale spíš jen tak jemně a zastřeně, hlavně kokosově ovocné, připomíná mi to svým způsobem GlenDronach Octarine, les, houby a postupně více a více citrónů, pomerančů, jahod,... a zase citrónů
Chuť: sladké, smetanové, jemné, mírně připepřené
Dozvuk: hlína, karamel, výrazná sladkost, hned po polknutí kávově nahořklé; postupně zůstává sladká kouřovitost
Shrnutí: u tohoto Shargardova vzorku (díky!) jsem byl opět velmi zvědav, co to bude, až mi jej odtajní. Není to pro mě úplňá chuťová špice, ale opět jsem si pomlaskával a byl zvědav hlavně proto, že jsem absolutně netušil, co to může být. Mohlo to být nějaké lehčí Islay případně nakouřeného cokoliv jiného, ono zjemněla Islay se pak potvrdilo. Netoužím po ní ve dne v noci stejně jako netoužím po základním 12y plnění, ale stejně jako 12y je i 18y moc dobrá whisky

Autor: Shargard
Aroma: překrásný, krémový, aromatický, bylinkový, travnatý,koření a trocha pobřežního charakteru. Těžko bych hádal Islay
Chuť: lehce olejová,ječmenná sladkost, listí, lehce kouř a rašelina, příjemně pikantní
Dozvuk: delší, opět bylinky, pikantnost, jemně rašelina a kouř
Shrnutí: Velmi jemná, krásně vonící a dobře pitelná Islay, která neudeří rašelinnou a kouřovou pěstí, ale pohladí. Kvalitativní skok kupředu oproti mladší kolegyni je znát. Tak to má být a Caol ila odvedla dobrou práci. Přestože jsem se z Caol ily posadil na zadek jen částečně, vždy to bude whisky ke který se rád vrátím nebo ochutnám nová plnění.
Body: 86

Autor: josé
WB
Aroma: měkká nasládlost přezrálých meruněk. čisté dřevo, slad a plevy. trocha citronové kůry, trocha kouře a zelený prut. (b.2+/3)
Chuť: sladší. vyvážená, od každého trochu - dřevo, kouř, vanilka, slad, zelenomeruňková ovocnost. hladká. (b.2+/4)
Dozvuk: sladký kouř. výrazně tmavá čokoláda. sušenky. vysychá. (b.1/2)
Shrnutí: taková příjemná, uhlazená, jemná. zaujala. (b.0/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Příjemně sladce kořenitá. Kouř jen velmi zlehýnka. Meruňky, meruňkovice, med. Překvapivě svěží ovocná.
Chuť: Ovocnost z vůně postupuje i do chuti. Stejně tak jen lehká kouřová stopa. Fialkové bonbony. Jako u všech ostatních plnění trošku chybí grády.
Dozvuk: Dlohý. Koření, bez hořkosti. Med, opět meruňky z vůně. Trocha kouře, krásný ovocný závěr.
Shrnutí: Je skvělá. Hlavně v dozvuku. Ovocná, příjemně kořenitá a lehce kouřová. Super pití, podle mě nejlepší Caol Ila, jen ta cena už se škrábe docela vysoko

Autor: salam15
Aroma: decentní, všechno je jemnější než u Natural Cask Strength (kupodivu :twisted: )
Chuť: Hladká, taková nijaká
Dozvuk: Ani nevím
Shrnutí: Je fakt, že ochutnávat 18 yo po sudové síle asi nebyl nejlepší nápad, ale i tak to bylo spíše zklamání. Tohoto si lahev nekoupím.

Autor: xenopus
Aroma: Kulaté, ale nepříliš výrazné. Nasládlá kouřovka s lehčími ovocnými podtóny. Suchý kouř, trocha slanosti, meruňkové pecky, banány, citrón, zralá jablka a koření.
Chuť: Hladivá, olejnatá, sice taková umírněná, ale vcelku i výrazná. Hodně obilná, kouř se v chuti téměř neobjevuje. Tmavá čokoláda s troškou kávy (Kofila).
Dozvuk: Jemný, sládnoucí, hřejivý. Trocha kouře a více dřeva. Jablko pečené v horkém popelu, šalvěj.
Shrnutí: Vyhlazené, decentní pití. Ještě, že CI dělá i vcelku levné nezávislé sudovky; tohle je sice plnoleté, příjemné, vyzrálé základní palírenské plnění, ale neohromí ani neuchvátí. Srovnáváno s 25 yo od josého (WB#103198), ta je ještě uhlazenější a ještě méně kouřová a už poměrně tříslovatě dubová; celkově nicméně výraznější. Dvanáctku otevřenou nemám, ale mám podezření, že bych její mládí ocenil víc než toto. Láhev osmnáctky za mě nebrat.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.