ZPĚTRecenze:

Láhev: Kvint XO 14 yo
Autor: Hunter
Aroma: Med, anýz, kmín, rozinky, datle, fíky. Že jde o brandy je znát, ale jde si tak nějak svou vlastní cestou, oproti tomu, co už z brandy mám ochutnáno, obzvlášť ten kmín je dost neotřelý. Bohaté, hřejivé aroma s přezrálým ovocem a kořenitostí.
Chuť: Přepálené hrozny (jasné brandy), rozinky, náznak lékořice a lékořici podobné větrovosti, lehce až do Metaxy. Oproti dvanáctihvězdičkové Metaxe je tento Kvint hrubší, drsnější, s mírně peprnou dochutí.
Shrnutí: Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 20 yo, 25 yo a 33 yo. Tato nejmladší získala oproti ostatním nejméně ovací, i tak jde ale o velmi slušný počin.
Body: 87

Láhev: Kvint XO 14 yo
Autor: josé
Aroma: zajímavé. pálivé koření, lékořice, kalafuna, větrovost. koňská mast. umělá nasládlost, blůmy, hrozinky. karamel. lehčí. (b.1+/3)
Chuť: lehce nahořklé dřevo. pak nastupuje ovoce a koření. lihovější, řidší. lehce pitelná. (b.2+/4)
Dozvuk: sladce ovocný, nejsladší z testované čtveřice. švestky, hrozinky, hrušky. větrový s výraznou tmavou čokoládou. (b.1/2)
Shrnutí: příjemná šťávička. jako základ dobré. ve čtyřtestu 14, 20, 25 a 33 yo doplácí na to, že je nejmladší. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.