ZPĚTRecenze:

Láhev: Kvint XO 20 yo
Autor: Hunter
Aroma: Oproti 14 yo vůně zvýšila intenzitu. Med, rozinky, čokoláda, datle, fíky, anýz, lak, leštěnka na nábytek, exotická dřevitost, švestky, opálené dřevo, povidla, cukrová vata, turecký med.
Chuť: V přímém srovnání s 14 yo znatelně vyzrálejší, bohatší a zároveň jemnější. Višně v čokoládě, jinak zbytek dobře koresponduje s vůní a jen bych se v popisu opakoval.
Shrnutí: Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 14 yo, 25 yo a 33 yo. Od verze 20 yo se u všech Kvintů objevuje zvláštní sladká "ředidlovost", ne nějak rušivě nebo negativně, ale je tu. Ve výsledku je tato dvacítka výborná.
Body: 91

Láhev: Kvint XO 20 yo
Autor: josé
Aroma: nasládlé. gumoví medvídci, špendlíky. větrovost, vegetativnost, prach. ořechy. jemné, přívětivé. (b.2/3)
Chuť: zvláštní dřevo, větrové, smůlovaté, ucházejícně hořké. ovoce méně než u 14 yo. koření, hřebíček, lékořice, plastovost. (b.2+/4)
Dozvuk: změna. sladký, ovocný. dřevo zůstane. asi nejvíc vyvážený právě mezi dřevitostí a ovocem. pecky, tmavá čokoláda, spálený, pendrekový. (b.1+/2)
Shrnutí: čtyřtest 14, 20, 25 a 33 yo. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.