ZPĚT

Recenze:

Láhev: Lagavulin 12 yo Islay Collection 2007
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: máme to tu, na prvních pár vteřin vždy krásně solená dezinfenkce, jenže co je zvláštní, chvilku to nechám, nos už je hezky vydezinfikovanej a pak krása - dezinfekce jako by se vypařila a já cítím hojnost ananasoidního ovoce, trochu citrusů, "chlévově" nasmrádlou hlínu, zvláštní zatuchlost, která mi radši ani nevím proč připomněla brašnu se starými dopisy z války po pradědovi (v jejíž vůni se extra nevyžívám, ale u whisky je to krása). Snad je tam i čokoláda, v tom by se dalo hledat donekonečna, škoda to pít - nesmírně bohatá
Chuť: hladivá sladkost bleskurychle přechází v pikantní prožitek sudovky jak víno, ostrá, nahořklá lesem
Dozvuk: dlouze ve mně žhne "nasmrádlá" zajódovatělá rašelina, nesrovnával bych to s požitkem, který přinesla v nose, tady už to hraje víceméně čistě na Islay struny, ale taktéž dobré
Shrnutí: moc jsem byl zvědav, co to bude za kousek, protože to aroma mě velmi zaujalo. Sudová síla byla jasná, dále jsem netušil, snad jenom to Islay významně pomrkávalo. No ukázal se Lagavulin - velmi dobře se ukázal. Aroma je pro mě skvělé, rozpustilé, snad lepší než u 16y, i když zase v dozvuku trochu ztrácí, takže v průměru bych je hodnotil přibližně nastejno... no spíše bych tenhle vyzdvihl výše

Láhev: Lagavulin 12 yo Islay Collection 2007
Autor: Shargard
Aroma: bez vody: velmi svěží, čistý, kořenitý, medicína, trocha citrusů

s vodou: přidává se kouř a rašelina- a tady podobně jako u Lagavulinu 16y se dostáváme pěkně výš a výš, hořčičná semínka
Chuť: bez vody: velká sladkost vystřídaná nakyslou trpkostí(způsobeno alkoholem), která pak uvolní místo rašelině, citrusy, guma,

Chce to ale kapku vody.

s vodou: nakyslá trpkost přechází v citronovou kůru a angrešt, guma ustupuje aby se najejich místě usadila rašelina a kouř.
Dozvuk: bez vody: kouř, rašelina, citrusy
Shrnutí: s vodou hodně kouře, rašelina, suchý , hřejivý, po chvíli zelená jablka, delší - tak tohle si nechám líbit
Body: 89

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.