ZPĚTRecenze:

Láhev: Kvint XO 25 yo
Autor: Hunter
Aroma: Rozinky, med, přepálené hrozny, datle, fíky, těžká exotická dřevitost, opálené sudy, čokoláda. Oproti dvacetileté verzi je vůně trochu těžší, ale ne až tak barvitá a bohatá na množství vjemů. Pořád ale velká kvalita.
Chuť: Trošku víc sladkosti a uhlazenosti dřeva oproti dvacítce. Med, propolis, povidla, až mi trochu připomene sudy po sherry PX. Třtinový tmavý cukr, badyán. Opět sladší ředidlový závan, který ale neruší.
Shrnutí: Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 14 yo, 20 yo a 33 yo. Verze 25 yo je srovnatelná s dvacítkou, jen dvacítka o něco lépe voní, pětadvacítka zase o trochu lépe chutná. Obě verze jsou výborné.
Body: 91

Láhev: Kvint XO 25 yo
Autor: josé
Aroma: více koření, více dřeva. opět smůla. sladce ovocné tóny taky jsou. med, težší, hutnější. výrazně sušené švestky. těsto. jemnější. (b.2/3)
Chuť: dřevo zesiluje, jehličkuje a skoro drhne. pryskyřičnost. velice pikantní, kořeněná. ovocnost tu je, hrozinky, fíky, trnky. (b.3/4)
Dozvuk: opět otočí do ovocna a dřevo zeslabí. výrazně koření a hrozinky. perník, vanilka, plastovost. vysychá. (b.1+/2)
Shrnutí: čtyřtest 14, 20, 25 a 33 yo. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.