ZPĚTRecenze:

Láhev: Kvint XO 33 yo
Autor: Hunter
Aroma: Med, rozinky, fíky, datle, švestky, povidla. Nasládlá ředidlovost je tu už jen v nepatrném množství. Objevuje se i nasládlá peprnost. Vše je zde velejemné, vyzrálé, hebké, ale přitom bohaté.
Chuť: Platí to, co pro vůni. Velejemná, vyzrálá, uhlazená, delikátní. Dokonalá chuťová harmonie, ve které se už jen těžko hledají a popisují jednotlivé složky.
Shrnutí: Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 14 yo, 20 yo a 25 yo. Verze 33 yo je s přehledem nejlepší z testované čtveřice. Naprostý skvost, který trochu paradoxně přichází z nejchudší země Evropy, což má zase tu výhodu, že ani takto stará brandy není cenově nedostupná. Momentálně jde o nejlepší brandy, co jsem pil. Jsem velmi rád, že josé tuto sadu objevil a navrhl do série našich degustací. Kvint je pro mě velký objev, obdobně jako jsem kdysi objevil arménskou značku Ararat.
Body: 94

Láhev: Kvint XO 33 yo
Autor: josé
Aroma: sladší než ostatní a je nejuhlazenější, nelihové. výrazně dřevité. skořice, perníčky, ovocná marmeláda, hrozinky, PX usedlost, čokoláda, žužu. (b.2+/3)
Chuť: dřevo, nejdřevitější. svíravější peckovost, jemná, pryskyřičná. výrazná, silná, pikantní i docela sladká. (b.3+/4)
Dozvuk: výrazně pecky. švestky, hrozinky, vanilka, mléčná čokoláda. sladký, medový, dlouhý. mandle, zemitost, kokos. (b.2/2)
Shrnutí: uhlazená, zaoblená, super zážitek. vskutku nejlepší. čtyřtest 14, 20, 25 a 33 yo. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.