ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfiddich Snow Phoenix
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je velmi barvitá, se spoustou lehké ovocitosti. Med, slad, kandované ovoce, jasně je znát i sud po sherry a také alkohol dává najevo svou sílu.
Chuť: Co ve vůni, to i v chuti, ale v ještě silnější a výraznější formě. Sherry, ovoce, ostrost alkoholu, med. Výborná.
Shrnutí: Na 6. degustaci Bratrstva rašeliny sklidila v nabité konkurenci druhé místo. Osobně jsem jí dal na akci 86, po dalším přechutnávání jsem bod přidal, tohle se Glenfiddichu moc povedlo a pochutnávám si na ní.
Body: 87

Autor: Lakus
Aroma: Jablečná sladkost, alkohol a možná i trošičku badyán a vanilka.
Chuť: Chuť není úplně snadno čitelná. Karamel, sušené meruňky a dřevo.
Dozvuk: Kořeněná a dřevěná trpkost, v první chvíli nával horkosti, poté příjemně doznívá.
Shrnutí: Pro mě chutnější než 15ti letá solera. Sladkost zde není tak intenzivní, stejně tak ona jablečná pachuť. Větší síla alkoholu není na škodu, a skvěle doplňuje celkovou chuť. Nevím, zda je to jen tou krabičkou a názvem, ale tohle pití mi krásně zapadá do takových těch mezi vánočních časů, kdy je cítit hřebíček a skořice.

Autor: Nethar
WB
Aroma: dřevitá čerstvá vůně, citronové kyselé tóny, velmi jemná, není přehnaně intenzivní, uhlazená
Chuť: výrazná, ostrá, pikantní, ale příjemně, dále milá dřevitost, žádná hořkost, další napití zahajují sladkostí
Dozvuk: sladká po polknutí, dlouhý jemný dozvuk, medový/sherry dozvuk, jakýsi zbylý povlak v ústech
Shrnutí: jemná v začátku, silná sebevědomá chuť posléze a táhlý nasládlý dozvuk. Tušil jsem, že za propracovaným marketingem a pěkným designem se bude skrývat i více než dobrá whisky, což se potvrdilo

Autor: Radek
WB
Aroma: Zelená louka, lehce cítím i pepermint.
Chuť: Zelená tráva, zelený rákos a to vše bez cukru, bez medu, trocha ovocné fruktózy.
Shrnutí: Není to úplně špatná whisky, ale v portfoliu Glenfiddichu se pro mě zařadila k těm co neoslní. Ochutnáno na Whiskyfestivalu 2013.
Body: 82

Autor: Shargard
Aroma: bez vody: krásný, aromatický, sametový, karamelizované hrušky a jablka, lehký sherry nádech, skořice, lehce mandarinky. Parádní čmuchatelná whisky, která mi na nose připomíná Glenmorangie v sametovosti a krásné vůni. Tady jsem hodně spokojen a v Glenfiddichu odvedli sakra dobrou práci.

s vodou: více zesládne a obejví se i mnou milovaná mučenka a dále mléčná čokoláda
Chuť: bez vody: jemná, elegantní, komplexní, spousta tropického ovoce. Bezpochyby to lepší co v Glenfiddichu dělají

s vodou: sladší, hodně mučenka, mléčná čokoláda, parádně šťavnatá
Dozvuk: bez vody: středně dlouhý ,jablka, mandarinky, koření, trošička dubu

s vodou: s vodou opět mučenka
Shrnutí: Měl jsem trochu strach, že tahle whisky bude mít nálepku sběratelská, ale jsem rád, že jsem se mýlil. Krásná, voňavá, komplexní whisky, která by byla výborná k nějakému dezertu nebo jako digestif. Abych ale nepěl jen pozitiva, musím říct, ře whisky po chvíli pití začne působit tak nějak stereotypně a dozvuk by mohl být výraznější a delší. To ale nemění fakt, že jsem si ji opravdu užil a chutnala moc. Kdo vyznává podobný styl bude opravdu potěšen.
Body: 86

Autor: josé
WB
Aroma: lehké, s tóny sherry, nasládle ovocné. zelené švestky, meruňkové pecky. závan pokosené trávy

po naředění se otupí lihovost, přibyde ovoce, jablek (b.1/3)
Chuť: ostřejší, kořenitě dřevitá, muškátový oříšek, samozřejmě ve vůni slíbené sherry, rozinky v hořké čokoládě

po naředění milejší, ale přesto pikantní a možná ještě sladší a čokoládovější (b.2/4)
Dozvuk: celkem suchý, višně v hořké čokoládě, mandle a trocha kouře. líbí se mi (b.2/2)
Shrnutí: dokážu si představit celou lahev. určitě bychom se sblížili. ale je už asi rozumně nesehnatelná. děkuji Hunterovi, že mi ze své lahve vyždímal poslední vzorek. (b.0/1)
Body: 5

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Zralé ovoce, lesní jahody, fíky, džem z mixu černého rybízu a citrusů, med, květinové tóny. Tahle vůně je opravdu parádní a v Glenfiddichu se jim povedla. Při další ochutnávce jsem si poznamenal ještě červený pomeranč a jabka+hrušky se skořicí :-)
Chuť: Olejovitá, sladce ovocná. Pak přechod přes lehkou suchost do dřevěné čokoládovitosti. Stopy sherry?
Dozvuk: Delší. Mix kakaa, čokolády a přezrálého ovoce (jahody?) a dubu.
Shrnutí: Jelikož je Glenfiddich trochu naše srdcová záležitost (první láhev single maltky, první návštěva palírny :-)) tak jsme si tuhle "raritku" pořídili taky jako dárek za dobře odběhnutý maraton :-D a rozhodně nelituju toho, že jsme jí hned otevřeli. Tuhle láhev skladovat jen kvůli pozdějšímu prodeji je fakt škoda, moc dobrý pití :clap:

Autor: zyki
Aroma: hruška, dýňový kompot, možná cukrový meloun, celkově bohatá vůně
Chuť: v porovnání s aroma méně sladkosti, přidává se muškátový oříšek a sladká sezamová tyčinka
Dozvuk: příjemně sladký, středně dlouhý
Shrnutí: dosud jsem se s touto palírnou nedokázal skamarádit (12, 15, 18), ale tady jsem si hodně pochutnal, opravdu povedené plnění, za vzorek děkuji Hunterovi

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.