ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 26 yo 1984 batch 8
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: silný alkohol, uhlí, benzín, když jdu běhat a pak se vrátím, tak je moje "aroma" trochu podobné, už dneska podruhé nevím, k jaké jiné whisce bych vzorek přirovnal; nad vším se vznáší tmavý cukr, pod vším se propadá kandované ovoce; s vodou sládne a měkne, více vanilky a čerstvého ovoce
Chuť: překvapivě kyselé, stoprocentně sudová síla, citrusy a koření a samozřejmě kouř; s vodou snad ještě kouřovitější, ve zbytku však nudnější
Dozvuk: olejově kouřový, opakuji kouřový, trochu nasládlý a zahořklý tak, jak k celkovému stylu správně sedne, guma
Shrnutí: vrhám se po prvním kole testu na lahvičku a nedočkavě čtu popisek: BenRiach! Tahle palírna mě nepřestává udivovat. Zase něco úplně jiného. Jak mám tvrdší kouřovější peated kousky rád, tohle je zase posunuté trochu jinam a ačkoliv uznávám že má styl a určitě by mnoha členům fóra zachutnala, koupě lahve mě zase ani tak moc neláká (s ohledem na cenu už určitě ne). Přesto tleskám a milovníkům stylu doporučuji aspoň zkusit vzorek: krásně staré, zatuchlé a explozivní!

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.