ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 22 yo 1989 cask 5620
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: milá nasládlá ovocná vůně, takhle si představuju Highlands (pokud to nebudou, tak to smažu, nebojte :P ), kokos, čerstvé dřevo, trocha koření (hřebíček?) a ještě jednou musím zmínit to ovoce (jablka, ananas?). Přistihnul jsem sám sebe, že několik minut jen tak sedím a dokola očuchávám skleničku s touhle whiskou, asi fakt voní dobře ;) Čím více vody, tím více běžného kytičkového Speyside a méně toho všeho ostatního okolo
Chuť: zase sudová síla, intenzivně ovocný, sladký; s vodou ztrácí na ovocnosti a snad jako by více vystupovalo koření (ještě bych rád zkusil bez, ale pozdě)
Dozvuk: vanilka, trochu pocit jako po polknutí bourbonu, ale slabší (pocit), ale slabší (dozvuk)
Shrnutí: co mě příliš nezaujalo byl dozvuk, čímž jsem si odbyl tu nepříjemnější část shrnutí, co mě ale hodně zaujalo, bylo aroma. Tentokrát nikoliv výjimečností, ale prostě pěkně zvládnutou naprostou klasikou, které sudová síla velmi prospěla. Kvůli ceně bych celou láhev nekoupil, je to zase jeden ze vzácnějších kousků od Benriachu, možná až trochu sběratelský?, ale jinak výborná věc

Autor: Radek
WB
Aroma: Kandované ovoce s dominantní ale veskrze příjemnou vůní cukru pokapaného citrónem.
Chuť: Hořký cukr, uhelný prach v plicích, bronchitida v počátečním stadiu.... ovšem jemně pokapaná citronem. Takové pití havířů.
Dozvuk: Dřevěné uhlí.
Shrnutí: Zajímavé a neortodoxní.... ale bezesporu stojí za pozornost.
Body: 84

Autor: Senoy
Aroma: medově sladká, ovocná vůně, koření (karibský mix), síla alkoholu jde znát, bohatá vůně dubového dřeva
Chuť: krémová konzistence, sladká nálož přezrálého medového ovoce, výrazné koření i dřevo, s pár kapkami vody se zvýrazní dřevitost
Dozvuk: delší, stále dost ostrý, sladká dřevitost hemicelulózy (něco jsem si z masterclass odnesl :-) , komplexní chuť dubového dřeva, bourbonový pocit na jazyku. S vodou se ke slovu dostávají taniny a na jazyku hořkne.
Shrnutí: V této whisky jsem doposud cítil největší vliv použití sudu po bourbonu. Kdo jej máte rádi, rozhodně zkuste.

Autor: josé
WB
Aroma: příjemné, sladké s kyselostí. čerstvě nařezané syrové dřevo, míza

naředění zeslabí celkové vyznění, zjemní
Chuť: dřevitá, oproti vůni bez sladkosti, suchá, až svíravá

po naředění není tak ostrá, je pitelnější
Shrnutí: ochutnáno v rámci 1. master class WF2014. na můj vkus moc dřeva.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.