ZPĚTRecenze:

Láhev: Glenmorangie 1981 Sauternes wood finish
Autor: Shargard
Aroma: bez vody: smetanový, vanilka, jablečný koláč (jablka se nejdříve opečou v karemelu a poté s spolu s máslem a těstem upečou v troubě - dobrota) - shodou okolností jsem ho ped pád dny pekl a je to tam, hrušky. Tohle mě poslalo do jiný dimenze. Parádní hloubka, který se nelze nabažit. Velmi intenzivní. Při úplně prvním přičichnutí mi naskočila husí kůže

s vodou: intenzivnější a sladší
Chuť: bez vody: krásně zakulacená, vyzrálá, sytá, slaďounká, pečené ovoce(banány), pomeranče , datle ale i chuť syrového dřeva, kořeněná a jak už jsem zvyklý u této palírny ani zde nechybí sametový až hedvábný charakter.

s vodou: více zesládne, vystoupí ovocné chutě a syrové dřevo lehce ustoupí. Ještě se zjemní
Dozvuk: delší, koření, nádhrerně integrovaný dub, banány , jablka a to vše podtržené vanilkou, ke konci finiše dominuje dub s vanilkou. Přece jen nějaké to negativum - dozvuk mohl být deelšíí. Jinak se tahle whisky do mojí chutí trefila báječně a způsobila mým chuťovým pohárkům orgasmus.
Shrnutí: Ralfy o některých whisky říká, že jsou emotional moving - tedy, že vám zahýbají s emocemi a tohle je jedna z nich. Osobně si myslím, že jsem ještě nebyl připraven na tuhle whisky abych si ji 100% užil. Na to ještě pár let chybí, ale i tak se jedná o velmi silný, nezapomenutelný a intenzivní zážitek. Parádní komplexnost a poctivě odvedená práce za použítí těch nejlepších surovin a sudů, děljí z této whisky vyjímečnou záležitost. Jsem fakt rád, že jem ji mohl ochutnat. Nicméně bych se za pár let k ní vrátil.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.