ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tyrconnell
Autor: Shargard
Aroma: bez vody: velmi pěkná, svěží , lehká, sladká ovocná vůně, med a trochu sherry. Abych se přižnal tak jsem mile překvapen. Tyhle vůně lehce doplňuje travnatý podtón.

s vodou: výraznější ovocné tóny - hlavně meruňka a angrešt, sladší, sherry se jakoby přesune pod ovocnou vůni a velmi pěkně ji doplňuje. Už bez trávy
Chuť: bez vody: lehká, jemná, směs sladkého a kyselejšího ovoce, lehce opečený toast , koření(muškátový oříšek) ???

s vodou: kyselost malinko ustoupí aby se obejevilo sherry, koření se zjemní a nastupuje lehká sladovistost přičemž opečený toast se vytratí
Dozvuk: bez vody: kratší, zprvu sušší, ale pak štavnatý, sladké ovoce, lehce dub a koření.

s vodou: s vodou výrazněji vystoupí jablka a o něco víc koření.
Shrnutí: Konečně je to tady. Tohle je pro mě definice irské whiskey. Tohle plnění je o poznání lepší než co jsem měl - port cask finish od stejné značky. Lehká, jemná, svěží a velmi dobrá whisky. Budu se muset podívat blíže na 15y. Velmi snadno a příjemně pitelná whiskey.
Body: 82

Autor: buddha.ps
Aroma: nevýrazná voňa, až pri dlhšom a podrobnejšom skúmaní len trochu kvetov a sladu
Chuť: taktiež nevýrazná, telo je ploché, cítiť trochu smotany a sladu, na konci trochu dubu
Dozvuk: krátky, najprv liehovo štípne, potom sa našťastie vráti trochu smotanovej sladkosti
Shrnutí: Zbytočná whisky - za tie peniaze može mať človek pri troche šťastia niečo omnoho kvalitnejšie. Tyrconell sa snaží odlíšiť od lacných írskych blendov, čo sa podarilo minimálne pretože po Tyrconelli sme pokračovali štandartnou Tullamorkou a rozdiel bol minimály (dokonca by som sa nebál tvrdiť že TD bola lepšia- možno preto že od nej človek nič nečakal); Tyrconell má v sebe to lacné liehové štípnutie ktoré neznášam. A ak sa snažili priblížiť kvalitným škótskym tak sa to podarilo asi tak ako keď sa tešíte na zápas Liverpool - Arsenal ale miesto musíte so šéfom na Příbram - Karviná

Autor: josé
WB
Aroma: lihově zaštipuje. nasládlé, vanilkové. ovocná nakyslost, citron, kdoule. dub, sláma.

po naředění více kyselé (b.1/3)
Chuť: dřevo. prvotní náznak sladkosti rychle přechází ke kyselosti a zařízne lihovou štiplavostí.

po naředění není tak štiplavá. pitelnější (b.1/4)
Dozvuk: hořkočokoládový, sušší, perník a lehkou kyselinkou a dřevem. překvapivě trvá. (b.1/2)
Shrnutí: žádný zázrak se nekoná. jsem rád, že jsem ji konečně dopil. párkrát mi z ní přeběhl mráz po zádech a to není dobrý. působí takovým obyčejně blendovým dojmem, což s cenou okolo šesti stovek poněkud zamrzí. (b.0/1)
Body: 3

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.