ZPĚTRecenze:

Láhev: Kilbeggan
Autor: Nethar
WB
Aroma: Sladké, jemné, dost vanilkové, avšak nikoliv bourbonově protivné. Už to tu u různých whisek několikrát zaznělo, tady i já cítím nějakou tu růžovou žvýkačku dob dávno minulých.
Chuť: Vodička, slabota.
Dozvuk: Krátký, vodičkový, ani se mi nechce hledat nic zvláštního.
Shrnutí: Jsem rád, že je to Kilbeggan. Velmi jednoduchá, velmi řídká a výrazem slabá whisky. Leč nějaký skvělý výkon se od ní asi nečeká. Pitelná je určitě hodně, jednoduše.

Láhev: Kilbeggan
Autor: Shargard
Aroma: bez vody: jemná nasládlost, slabý - skoro až neznatelný ovocný tón a to je vše. Působí hodně ploše.

s vodou: lehce výraznější
Chuť: bez vody: koření , ovoce, malý náznak podobnosti s Tyrconnellem v ovocnosti a Connemarou s medem, ale tohle je hodně, hodně slabý odvar. Celkově opět ploché. Jestli je to opravdu směs těchto dvou whisky a nějaké obilné, třeba Greenore, tak na to nemusim mít palírnu abych to dokázal sprznit

s vodou: opět lehce výraznější
Dozvuk: bez vody: sušší, pepřovitý - ne zrovna příjemně, chuť hraničící s pachutí. Dokonce mě přešla chuť vzorek dopíjet . Naštěstí to celé trvá krátce.

s vodou: s trochou vody se objevila trocha medu a zvýraznila se ta nahořklá pachuť. Přenesu se přes vůni, nevůni a chuť, nechuť, ale ten závěr je dost nepříjemnej.
Shrnutí: Tak tohle jednoznačně u mě neuspělo. Beru, že je to blend, ale tohle bych si rozhodně domů nekoupil. Raději si připlatím nějakých 8 liber a koupím si Tyrconnell. Od téhle whiskey jsem mnoho nečekal, ale tohle málo taky ne. Přechutnání jsem ani nedokončil.

Láhev: Kilbeggan
Autor: frydas
Aroma: Tohle mi objednala na slepo kamarádka, takže jsem nevěděl co piju, ale na to ,že má pouze 40% bych na vůni řekl podstatně víc, cítím tam med, vanilku, něco chemického ? ( možná špatně umytá sklenice v baru ). Celkově je vůně spíše slabá a nezajímavá, moc mě nebaví.
Chuť: Sladká v chuti na první, na druhou jsme znovu cítil onen chemickej závan, znovu ta vanilka, moc mi nechutná, přijde mi jako nezajímavá,

až zbytečná, když se dovídám co piju googlím..
Dozvuk: Krátký, suchý, možná pepř.. nic, nuda..
Shrnutí: Tak jsme měl včera možnost v baru ochutnat vícero druhů, které jsme víceméně do té doby odmítal, protože mi nepřišlo, že bych jich potřeboval celou flašku, zde to byl test na blind a pro mě to je propadák roku 2017 (ještě jsme ji pil v tom roce :D). Možná byla moje sklenice špatně umytá a třeba to i snižuje moje hodnocení, ale u žádné jiné z předchozích i dalších sklenic se mi to nestalo. Za čas přechutnám znovu, ale tentokrát mi vážně nechutnala...
Body: 68

Láhev: Kilbeggan
Autor: joy
WB
Aroma: sladce jemná, jemný rumový tón
Chuť: marcipán, vanilka, medová sladkost, cereální sušenky a koření
Dozvuk: ostřejší, dub a rumová nahořklost
Shrnutí: Po recenzích, které jsem si zde přečetl, když jsem o ní něco hledal, jsem byl celkem nalomený ji do ochutnávky nezařadit, ale nakonec celkem příjemně překvapila. Co se pitelnosti týče byla rozhodně výše než třeba ta francouzská pohanková whisky, která byla taky součástí stejné ochutnávky. Ne že bych z ní nějak jásal, ale celkem příjemné pití při posezení s přáteli.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.