ZPĚT

Recenze:

Láhev: Greenore 8 yo
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ostřejší dojem, ředidlo, lak, travnatost, ostrost alkoholu. Vůně je to jednoduchá, se salátovou okurkou a slupkou melounu.
Chuť: Na jazyku řídká, kožený dojem jako u mladého karibského rumu, sametový pocit. Alkohol tu je ještě dost nevycválaný.
Shrnutí: Ochutnána v rámci slepého testu tří single grainů u josého. Tato Greenore 8 yo dopadla u mě nejhůře, Kilbeggan 8 yo pak byl o něco lepší (79 bodů), a nejlépe na tom byla North British 1997 SV (82 bodů). Nutno ovšem dodat, že v chuti byly rozdíly opravdu jen minimální (známky G8 77, K8 a NB shodně 78), měl jsem z ochutnávky pocit, že všechny vzorky jsou chuťově uniformní, a tak se to zajímavější v testu odehrálo jen ve vůni, kde ty skoky byly opravdu veliké (NB 86, K8 80 a G8 75). Na nákup bych to neviděl ani u jedné, zaujaly mě tak maximálně svou vůní, a do jisté míry podobností určitých částí aroma s některými US žitnými (rye) a taky kožeností mladších a levnějších karibských rumů.
Body: 76

Autor: Shargard
Aroma: hodně odlišná vůně od sladových whisky. Opět velmi svěží, čistý, lehký, kukuřice a obilí. Lehký závan bourbonu co si pamatuju z Four Roses.Tam mi to vadilo, ale tady je to mnohem příjemnější
Chuť: velmi jemná , skoro až nevím ,že mám něco v puse, lehce medová , rozteklá vanilková zmrzlina
Dozvuk: krátký, vanilka a koření rychle odezní a pak konec.
Shrnutí: Jak psal Nethar. Malý útěk z nudy, lehká nevěra dopuštěná na single malt whisky. Čas od času jistě nezaškodí, ale nic do čeho by se vkradla pravidelnost. Jak jsem psal, jedná se o moji první zkušenost se single grain whiskey a musím říct, že vcelku pozitivní.

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé. dřevitost, zatuchlé sudy. lehká citrusová nakyslost. melounová slupka, zelené meruňky. čokoláda. alkoholové. (b.1/3)
Chuť: slušně dřevitá, postupně sládne, vanilka. pikantní, jalovec. ostrost č.rybízu, máslová se špetkou soli. (b.1/4)
Dozvuk: alkoholově hřejivý. čokoláda, dřevo (b.1/2)
Shrnutí: chudší, nijak zajímavá. v trojtestu skončila poslední za North British a Kilbeggan. (b.0/1)
Body: 3

Autor: joy
WB
Aroma: svěží, lehké, vanilková zmrzlina jemně říznutá bourbonem, banán, občasný závan připálených cereálií
Chuť: sladká, jemná, marcipán, pak nastupuje krémová vanilka a dub [oproti Four Roses, kterou jsem měl na porovnání, je vanilka a dub a kukuřice (hlavně ta dřevitost a kukuřice) ve velmi mírné formě, Four Roses je o dost dřevitější a umělohotnější]
Dozvuk: střední, vanilka a koření a ke konci se objevuje bourbonová dřevitost
Shrnutí: Nebyla to špatná zkušenost vyzkoušet grain, ale na druhou starnu je to lehce zapomenutelná whisky

Autor: xenopus
WB
Aroma: Ostrá, štiplavá, lehce nasládlá. Dřevo, obilí, vanilková sladkost, ovocná žvýkačka, černý rybíz.
Chuť: Docela hladká, štiplavost z vůně je pryč. Dřevo, jen lehce sladká (vůně slibovala víc), trocha kořenitosti a parfému.
Dozvuk: Krátký, nevýrazný. Dřevo, čokoláda. Sladkost se vytrácí do kysela a nakonec zbyde hořkost (sice divné, ale to mi přišlo zajímavé).
Shrnutí: 2. místo ve srovnání tří single grain whisk(e)y (+ Kilbeggan 8 yo + North British 18 yo 1997).
Body: 74

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.