ZPĚT

Recenze:

Láhev: Banff 21 yo 1983
Autor: Shargard
Aroma: bez vody: hluboký , hezká a nasládlá vůně citrusových plodů, koření, lehký náznak alkoholovitosti.

s vodou: s vodou se přidá vlašský ořech, mandle a i trocha kouře což je překvapující a posouvá tuhle whisky výš. Alkohol se pochopitelně umírní a hned je to o moc lepší.
Chuť: bez vody: zprvu sladká,lehce olejová, pak nakyslá trpkost a alkhol, po chvíli přechází ve výraznou citronovou chuť, citronové slupky a koření

s vodou: větší sladkost, trpkost a nakyslost vesměs mizí a okamžitě nastupují citróny, slupky a koření. Ještě pár kapek vody navíc a trochu času a dostaví se i kouř. Jemně, ale přece
Dozvuk: bez vody: krátký, opět citronový, štiplavý

s vodou: neporovnatelně příjemnější , sladší a i lehce kouřovější zážitek.
Shrnutí: Jako zkušenost a sběratelský kousek se tato lahev hodí. Jediné co opravdu zaujme je výrazná citronovitost, ale mám takový pocit, že v tomhle podání i ta brzy omrzí. Obrovská změna však přichází s vodou, kde whisky ukáže další rozměr a přiblíží se čichovým a chuťovým dojmen k té vzácnosti co má napsanou na etiketě. Nicméně takovéhle whisky v žádným případě nejsou vhodnou koupí co se ceny týče. Tuším, že na TWE jsem ji viděl za 250 liber a za daleko menší peníz lze pořídit i větší zážitek. Celkem mě překvapilo kam se whisky s vodou posunula. Rozhodně bych to nečekal.
Body: 86

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.