ZPĚTRecenze:

Láhev: Eifel „Hohes Venn Quartett“
Autor: tornado
Aroma: Není moc výrazné, trochu neobvyklé. Zvláštní syntetická zatuchlost, náznak mladší vínovice, dřevitost, rozinky. Zblízka trochu štípe do nosu, objeví se náznak tmavé čokolády a přezrálých švestek. Po odstání zatuchlost zmizí, objeví se koření s vanilkou a aroma působí docela příjemně.
Chuť: Naslepo bych tipoval brandy. Přezrálé rozinky, špetka koření, med a perník.
Dozvuk: Napovrch vystupují dřevité koňakové tóny a opálené dřevo.
Shrnutí: Není to špatný.

Láhev: Eifel „Hohes Venn Quartett“
Autor: xenopus
WB
Aroma: Zajímavý, intenzivní a zakulacený mix gumové rašeliny, brandy a kůže. Lehce alkoholově štiplavý. Guma, slanost, cereálie, hnůj. Když to nepříjemné odezní, zbývá silná ovocnost spolu s dřevěnými pilinami, přeslazeným domácím vínem a popelem. Zajímavé spektrum vůní i jejich vývoj, jen mi to přijde takové okatě na efekt vystavěné.
Chuť: Hladivá, olejnatá, mohutná. Silný výluh. Jsa omámen intenzitou, nezvládám se soustředit na nějaké chutě. Při polykání trocha mýdlovosti a pak přechází v hořkost zelených ořechových slupek.
Dozvuk: S jak velkou silou udeří, tak rychle ale i vyznívá, škoda. Kouřově pepřovo ovocný. Představte si, že žvýkáte cigaretový vajgl půl dne stařený v brandy Majestat a k tomu přikusujete maso uzené v komíně i s tou gumovou síťkou. Podobný styl jako Säntis Dreifaltigkeit, jen méně plastový a více zakulacený.
Shrnutí: Rum bych nehádal. Ideální kousek pro hledače bizáru. Palírna Eifel whisky bezesporu umí vytvořit, že se ne vždycky trefí do vkusu každého západoněmeckého soudruha, je věc jiná. Fotka je 0,25l lahev, dělají samozřejmě i normálnější velikosti (0,5 l), ale fotku té v rozumné kvalitě jsem na webu nesehnal.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.