ZPĚT

Recenze:

Láhev: A. Jobst Single Malt Whisky 4 yo
Autor: tornado
Aroma: Lehčí, neobvyklé, úplně příjemné mi nepřijde. Tlející ovoce, med, kytičkovost. Zblízka nabírá nádech odleželých syrečků. Po odstání nádech syrečků ustoupí a aroma působí znatelně lépe.
Chuť: Lehčí, hutnější, celkem příjemná. Med, meruňky, lístkové ořechy, smetana, bábovka a závoj syntetičnosti.
Dozvuk: Nabírá tóny sladké aronie a šťavnaté ovocnosti.
Shrnutí: Aroma mě ze začátku trochu znejistělo, když se mu dá ale čas, je to docela příjemné pití. Lahev kupovat nebudu.

Láhev: A. Jobst Single Malt Whisky 4 yo
Autor: xenopus
WB
Aroma: Zpočátku lehce gumové, pak se odvětrá. Mladé, dřevité. Banánky v čokoládě přelité obstwasserem, vanilkový lusk vařený ve smetaně, lehounce pilinovatosti. Příjemné a rozhodně hodně zajímavé, docela i proměnlivé. Jo, bral bych celou lahev (bohužel [i]ausverkauft[/i]).
Chuť: Hladká, měkká, přesto výrazná. Zase ovocně-pálenkovitá. Dále čokoláda a rozinky.
Dozvuk: Středně dlouhý, hezký. Žvýkačky a vrátivší se banánky. Trocha dřevěné štiplavosti a čokoládových hoblin.
Shrnutí: Exotické vůně, ve výsledku ale hodně povedená whisky. Kaštanovník jsem měl jen jednou na Whiskyherbstu 2017 (pokus Strathearnu s malými soudky), budu se asi na něj muset trochu zaměřit. Vypadá to, že je pro whisky velmi dobře použitelný a dodává destilátu zajímavé chutě. Ve chvílích, kdy bych chtěl jen tak pít a nic moc neřešit, by mě příliš rušila, ale na hraní si by byla super.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.