ZPĚTRecenze:

Láhev: Danne’s Gärschda Malz Single Malt
Autor: tornado
Aroma: Ostřejší. Dřevitá nakyslost, prach, lak na nábytek, slad. Zblízka se objeví znojemské okurky. Po odstání nakyslost ustoupí a aroma již nepůsobí tak ostře. Objeví se náznak kakaa a kapka medu.
Chuť: Lehčí. V úplném začátku je dost divná, neharmonická. Hádá se tu nakyslost se sladkostí. Citrony, kyselé ovocné bonbóny, med, slad.
Dozvuk: Sládne do těsta. Máslové sušenky s čokoládovou polevou.
Shrnutí: V aroma ani chuti mě tohle moc nepřesvědčilo. Zachránil to až docela příjemný dozvuk. Zajímavá zkušenost, ale jednou mi to stačí.

Láhev: Danne’s Gärschda Malz Single Malt
Autor: xenopus
WB
Aroma: Mladší, hladké, ale ne zrovna lahodné. Hodně laku, dřeva, nakyslé ovoce a pak divná pachuť kvašené zeleniny co mají v mojí oblíbené indické restauraci v centru Prahy a co je skutečně hodně odporná. Po čase nepříjemná kyselost odezní a zbydou květinky, starodřevěný sud, snad i meruňková marmeláda.
Chuť: Hladká, vcelku intenzivní, osobitá. Hodně bylinně kořenitá, trocha červeného ovoce.
Dozvuk: Pikantní dřevo, bylinnost pokračuje. Trocha větrovosti (máta), připomněla mi přeslazený arabský mátový čaj. Trošku zatuchlé dřevo.
Shrnutí: Škoda té vůně, na jazyku už je velmi dobrá, postarší dřevo se mi nelíbí nikde, ale kromě toho v zásadě nemám co vytknout. Jak se tak koukám na poznámky ke starší verzi, buď jsem vyměknul, nebo se mi změnily chutě, nebo jsem si na osobitost německých whisky zvyknul, nebo to byl povedenější batch nebo variace čekoholiv z uvedeného.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.