ZPĚT

Recenze:

Láhev: The Glenlivet 15 yo French Oak Reserve
Autor: J.K.Ch
Aroma: Karamel a lékořice a svěží travnaté aroma výrazná sladovitost a náznaky hřebíčku.
Chuť: Poprvé když jsem se napil tak mě napadla divná fráze mírně hřbitov jako bych olizoval rakev. Ale nechme divné subjektivní nálady náladami a hledejme v reálné chutě. Čokoláda s vanilka zase lehká travnatost a dřevo, ale takové nějaké které mi moc nesedí.
Dozvuk: Sušší čistý, s náznaky méně zralých broskví. Je docela krátký.
Shrnutí: Není to špatná whisky, ale není na ní nic, proč bych si chtěl pořídit láhev.
Body: 80

Autor: Kiwi
Aroma: [u]Bez vody:[/u] Nasládlé, alkoholové, listí, trocha květin, Speyside, malinko okeny – tj. nemoc; po chvíli ale se sladkost zvyšuje a je to trochu lepší

[u]S vodou:[/u] Méně alkoholově štiplavé, příjemnější, jemnější, otevřenější, více čistého ovoce (jablka, hrušky, meruňky), ale celkově změna není příliš velká
Chuť: [u]Bez vody:[/u] Nasládlá, speysideovská, trošku do dřevita, teplá, občas ale i štiplavě nakyslá

[u]S vodou:[/u] Chutě jsou trochu jakoby víc rozptýleny, pořád nasládlá ovocnost, nic zajímavého, později trocha angreštového keře
Dozvuk: [u]Bez vody:[/u] Dlouhý, příjemný, nasládle dřevitý a hřejivý

[u]S vodou:[/u] Rozhodně kratší, sladce jablečný, ale nijak výrazný
Shrnutí: [u]Bez vody:[/u] Pro mě celkově nepříliš výrazná whisky; při přičuchnutí k lahvi mi voněla víc. Lehká, letní, typická Speyside.

[u]S vodou:[/u] Přidání vody se u této whisky jeví jako zbytečné

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Těžší vůně, sladká, med a turecký med. Tak nějak se mi vybavily větve obsypané květy. Nechávám ji chvíli uležet, vracím se k jinému vzorku, potom zpátky - ach, úžasný med. Škoda že mi do toho občas leze příliš agresivní "dřevitost".
Chuť: Nehořkne a to se počítá. Sladká, ale i to nahořklé dřevíčko. Jestli někde nudí, tak v chuti v ústech, ale to jsem asi přílišný rýpal.
Dozvuk: Špetička pepře, jinak zprvu takový průměrný nahořkle dřevitý dozvuk, postupně se dostávající do velmi povedené směsi čokolády a portského či něčeho podobného. Velmi dlouhý.
Shrnutí: Tady už koukám člověk zbrusu novou recenzi nenapíše, skoro všechno na fóru máme. A to je dobře! Tenhle Glenlivet mě chutí nějak extra neoslovil či respektive nemám důvod si ho kvůli ní pamatovat. Což je ovšem škoda, protože jak ve vůni tak v dozvuku je velice dobrý. Hlavně dozvuk, odmyslíme-li si prvních pár vteřin, je skvělý.

Autor: zivak
WB
Aroma: sladká v pozadí mandle
Chuť: ze začátku skoro až nepříjemně ostrá ale postupně přechází ve sladké tóny které známe z její vůně
Dozvuk: překvapivě dlouhý a na konci dřevnitě nahořklý (kdo jako dítě žvýkal kůru stromu ví o čem mluvím)
Shrnutí: ze začátku jsem by trochu skeptický ale nakonec si mě dostala svojí celou škálou chutí od ostré přes sladkou po nahořklou. Prostě me začala velice bavit.
Body: 85

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.