ZPĚT



Recenze:

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: Hunter
WB
Aroma: Ačkoliv zrála v sudech ex-bourbon a finish proběhl v sudu po sherry, tak vůní mi nejvíc připomíná sudy po červeném vínu. Ovocně nakyslé aroma, s takovým mlhavým rašelinovokouřovým závojem, čokoláda.
Chuť: Silná tmavá čokoláda, pomeranče, trocha rašelinového oparu a v dozvuku už se projevuje sud po sherry.
Shrnutí: Měl jsem jen malý vzorek dovezený z whiskyfestivalu, určitě ještě přechutnám, jen co bude příležitost, zaujala a i cenově se jedná o zajímavou lahev.
Body: 85

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: Petr
Aroma: svěží, karamelky, sherry, závan kouře, koření – koriandr?, povidla?, ořechovka
Chuť: střední tělo, lehce olejnatá, tmavá čokoláda, kouř, zázvor?, dřevo-dub
Dozvuk: vyvážený, výrazný a středně dlouhý závěr

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: Radek
WB
Aroma: Cítím jahody..... to mě trochu znervóznilo, neb ten den jsem je cítil už několikrát.... no, teda skoro pokaždý, až jsem měl obavy jestli nemám své jahůdkové dny. Takže jahody.
Chuť: Náznak čokolády, ale rychle prchá z jazyka pryč. Tak rychle, až mi vytanul na mysli termín ejaculatio praecox..... náznak žvýkacího tabáku macerovaného v rumu značky Red Man.
Dozvuk: Extrémně krátký, v podstatě okamžitě vysublimuje.
Shrnutí: Vlastně neni špatná, ale ta chuť by se mohla alespoň chvíli zdržet.
Body: 82

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: buddha.ps
Aroma: ostružiny, povidla, mokrá koža
Chuť: nasladlá, exotické korenie, obilné tóny
Dozvuk: stredne dlhý, nasladlé obilné tóny, potom čerstvé ihličie a "blato", ale to všetko vcelku ploché a nevýrazné
Shrnutí: slušný kúsok, určite stojí za vyskúšanie, ale jedna fľaša mi bude zrejme stačiť na celý život

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: inerc
Aroma: Plnsia, sladkaste stare drevo, citrusy, cokolada, nieco ako prezrete hrozno... a karamel
Chuť: Drevo s... karamelom. Pomaranc s brusnicou. Niekde uplne daleko trochu dymu, po chvili trochu korenista.
Dozvuk: Kratucky, drevo a trochu nahorkly...karamelovo nahorkly.
Shrnutí: Mam pocit ze tato whisky ma nieco, co zatienuje jej dobre vlastnosti. Neviem ci to bude tym karamelom, nejak som si to s nim zasocioval a mam za to ze keby nebol vobec pouzity tak je to niekde uplne inde.

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: josé
WB
Aroma: sherry sud maličko zatuchlý. v pozadí rašelina a decentní jód. nahnilé tropické ovoce, švestky se skořicí, ořechy (b.2/3)
Chuť: rašelina, dřevo, špetka jódu. nakyslá ovocnost, citrusové a pikantní. přitom hutné a sladké (b.3/4)
Dozvuk: středně dlouhý, hřejivý. sladký se závanem kouře a až na úplný konec trochu dubu a hlíny (b.1/2)
Shrnutí: tmavá barva. celkově sladěná a uhlazená. co nabízí ve vůni, dá v chuti. spíše ovocná whisky šmrncnutá rašelinou. hodně mi chutná. znamenám si. děkuji Petrovi za vzorek. (b.1/1)
Body: 7

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: joy
WB
Aroma: sherry, kůže, slad, přezrálé hrušky
Chuť: nasládlá, koření, suché sherry, svěží, obilí a kůže
Dozvuk: střední, kořenitý (zázvor) - rychle odezní, pak tmavá čokoláda
Shrnutí: Tak tohle je letos můj žhavý kandidát na objev roku. Příjemná whisky, vyvážená, dobře se pije, sladká, ale ne moc, je tam cítit i něco drsnějšího, u mě to byla kůže, u předchozích recenzí jsem viděl závan rašeliny. Ať už to bylo cokoli, tak to whisky dodávalo šmrnc

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: salam15
Aroma: Lehký kouř je dominantní vůně, jinak svěží, příjemná ale nenáročná vůně. Trocha gumy a oříšků.
Chuť: Sladká, karamelová s trochou rašeliny a konec výrazně dřevitý, nicméně nehořký.
Dozvuk: Krátký až střední
Shrnutí: Tohle je velmi příjemné překvapení, není to nikterak komplexní whisky, ale je vyrovnaná a moc dobrá. Mít lahev doma na každodenní pití je můj plán někdy v blízké budoucnosti.

Láhev: Fettercairn Fior
Autor: zyki
Aroma: třešeň, zralý pomeranč, mléčná čokoláda, při prvním přivonění, kdy jsem něvěděl, co to je, jsem uvažoval o sudech od červeného vína (opravdu neopisuju)
Chuť: ovoce zmedovatí, čokoláda je tmavší, časem kandovaný zázvor
Dozvuk: zázvor rychle mizí, přetrvává hodně tmavá čokoláda
Shrnutí: další whisky, u které přemýšlím o celé láhvi


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.