ZPĚTRecenze:

Láhev: The Glenlivet 21 yo Archive
Autor: J.K.Ch
Aroma: Sherry je cítit na 20 cm od skleničky, oranžové peckové ovoce se projeví až po přiblížení nosánku váženého uživatele. Rozjasňuje se i sladkost pocházející jakoby z banánů a hrušek.
Chuť: Kumquaty, skořice, muškátový oříšek, jemný med, borová voda. Je možná až moc dřevitá.
Dozvuk: Dozvuk je opět lehký, trochu delší a plnější než u 18 Yo. Ale stále to není ono.
Shrnutí: Výborná whisky, v jejím nákupu mi však krom ceny brání i slabý dozvuk.

Láhev: The Glenlivet 21 yo Archive
Autor: Marconi
Aroma: U Glenlivetu nepřekvapí krásná vůně, je znát vliv sherry. Výrazně ovocná, broskve, vanilka, marcipán. Tady Glenlivet jednoznačně boduje.
Chuť: Chuť je plná, sladká, olejovitá, ořechy, čokoláda, med, vše vyvážené, trochu ostřejší. Tady Glenlivet rozhodně neztrácí.
Dozvuk: Dozvuk je velmi příjemný, dlouhý, sladký, hřejivý, ořechový, na pozadí dub, ale žádná hořkost. Ani tady žádné zklamání.
Shrnutí: Na tuhle whisky jsem se těšil a rozhodně nezklamala. Vše je vyvážené, je to takový (dle Nethara) dortíčkový kousek, ale všechny chutě a vůně jsou plné, žádný odvárek. Kdo má rád Speyside, bude nadšen, ale určitě zachutná i vyznavačům Islay. Někde jsem četl, že ji má v oblibě Sean Connery. To by byl důkaz jeho výborného vkusu, ale zároveň toho, že to není takový drsňák, jako ve filmu, jinak by šel do Ardbegu :lol: .

Láhev: The Glenlivet 21 yo Archive
Autor: Nethar
WB
Aroma: Nasládlá, kořenitá vanilka, sherry nijak zvlášť nechytám, sušší dřevitá ovocnost.
Chuť: Vanilkový a jemný.
Dozvuk: Středně dlouhý, jede v tom hladivém buchtičkovo-kořenitém stylu ovoněném nějakými kytičkami.
Shrnutí: Ne úplná bomba, ale překvapila. Těžko oslnit ke konci soboty v Londýně po mnoha výrazných whiskách, jak jsem si poznamenal, ale Glenlivet 21 v té řadě nezaniknul, což jsem očekával, takže velká pochvala.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.