ZPĚT

Recenze:

Láhev: Haig Gold Label 43%
Autor: Hunter
Aroma: První přivonění...tohle má být blend?! Neuvěřitelně plná vůně (na míchanou whisky) atakuje mé čichové buňky, sladová, plná ořechů, trochu až máslový dojem s dotekem kouře, nasládle "laková" (míněno v dobrém). 84 bodů, tak vysoko jsem u skotských blendů nikdy nebyl. V přímém srovnání se vedle HAIGu moje oblíbená QA krčí jako chudý příbuzný, rozdíl je propastný...
Chuť: Tak ta píše pánové...není to až tak bombastické jako ve vůni, ale na míchanou whisky jsem pořád v jiné dimenzi, než jsem byl zvyklý doteď. Působí silně, ostře, robustně. Sladová, karamelová. Dochuť středně dlouhá, lakově nasládlá.
Shrnutí: HAIG se vymyká všemu, co jsem dosud z blendů ochutnal. Nehraje si na nějakou podbízivost, jemnost a podobné nesmysly, ale je přímočará a nekompromisní. Reference nepřeháněly, skutečnost očekávání dokonce předčila. Težko říct, asi to není styl pro každého, ale pro ty, co rádi objevují a jdou i proti proudu, mohu jedině doporučit. Ostatně, mrkněte na test HAIGu na jednom z Ralfyho videí, kde srovnával HAIG z 60. let a ten současný. Takhle vysoko jsem ve skotských blendech ještě nikdy nebyl, a už teď mám při první ochutnávce po vyhlašování whisky roku 2011 horkého kandidáta na další ročník...
Body: 83

Láhev: Haig Gold Label 43%
Autor: Shargard
Aroma: Těžší, ale příjemná karamelová sladkost s trochou Islay charakteru a špetkou slanosti
Chuť: V chuti to samé co vevůni a ještě se přidává koření
Dozvuk: Středně dlouhý, sladší a kořeněný
Shrnutí: Vcelku jednoduché chutě, které kupodivu velmi dobře fungují a tenhle blend velmi příjemně překvapil

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.