ZPĚT

Recenze:

Láhev: Matusalem 15 yo Gran Reserva
Autor: Hunter
Aroma: První dojem po přivonění je podařená rumová vyzrálost, vůně je sametová, můžete rozpoznat melasu, čokoládu, koženou brašnu, dub.
Chuť: Na jazyku napřed velmi jemný, po pár vteřinách se rozvine, probouzí se mírná nasládlost, dřevitost a začne hřát a lehce štípat. V dochuti je Matusalem štiplavý až lehce pálivý, suchý, výrazem připomíná spíš koňak.
Shrnutí: Testoval jsem nejdřív s Ron Barceló Imperial (soukmenovec z Dominikánské republiky) a pak s Abuelo Añejo (Panama). Skončil uprostřed, na Imperial, který je výraznější, nestačil. Přesto je moje první setkání s "kubánským" rumem podařené. Určitě stojí za vyzkoušení.Mě zaujal více svou vůní, než v chuti, ale tohle je už otázka vkusu, někomu svou jemností bude imponovat víc.
Body: 84

Autor: Kobalt
Aroma: Jemná, sladká, spíše slabší, karamel a dřevo.
Chuť: Sladký karamel, dřevo, perlivá, hořký tmavý karamel, stopy trpkého ovoce.
Dozvuk: Hořká čokoláda, tmavý karamel, sladké ovoce, staré dřevo, kakao.
Shrnutí: Jemný a příjemný.

Autor: josé
Aroma: nasládlé, kokos, trocha kůže, kandovaná pomerančová kůra. bohužel lihově ostřejší (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3, opět lihově ostřejší. vanilka, pikantní koření, karamel, dřevo (b.1/4)
Dozvuk: sušší. dřevo přecházející do hořkosti. pomerančová kůra, skořice, muskatnuss (b.1/2)
Shrnutí: škoda toho lihového projevu. mám radši jemnější rumy. a na 15 let (ač solery) bych čekal víc. působí takovým obyčejným dojmem. vůně mě zaujala nejvíc. (b.0/1)
Body: 3

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.