ZPĚT

Recenze:

Láhev: Blue Stamp
Autor: Hunter
Aroma: Nasládlá třtinovost, mandlový likér, bari mandle. Ale najdou se tu i šťavnatá červená jablka, kakao. Jde o zajímavý mix vůní, který svůj mauricijský původ nezapře.
Chuť: Na jazyku olejnatý. Nasládlá míza, rozpuštěné bonbóny ledovky a lehce i bari mandle, dále čerstvá zelená jablka, v dochuti až do pálenky z jablek.
Shrnutí: Ochutnáno na další naší akci s josém, kdy jsme srovnávali 8 různých rumů, a tento skončil na 6.-7. místě (Hunter 4, josé 7). Typický zástupce své země, mauricijský styl je originální a líbí se mi.
Body: 86

Autor: Kobalt
Aroma: Silně aromatický, jasný Mauricius (tak jak ho znám od dob Gold of Mauritius), Bari mandle, výraznější až ostrý, gumové bonbony, trošku zelený prut, oříšky v čokoládě, mladší a živější, občas pálivý.
Chuť: Docela sladký, sypké kakao, Bari mandle, bonbony, stopa hořkosti, pikantní, trocha vegetace, docela jemný.
Dozvuk: Bari mandle, hořké kakao, nasládlý, kakaové máslo, spíše kratší ale silný, jemný.
Shrnutí: Čistý mladší Mauricius, rozumně jemný. Proč ne, dobrý.

Autor: josé
Aroma: "mauricijský" styl. mandle, kakao. lehčí, větrové. AO, trocha zelenosti a kvasnic. přijde mi poněkud rozháraný a málo uhlazený. jenom (b.1+/3)
Chuť: sladkost 0/3. hned z první zvláštní zemito křenová složka. větrová, působí řídce, voda z kokosového ořechu. dost dřeva. kakao, třtina. nějak nevím, zda se mi líbí nebo vlastně ne. (b.2/4)
Dozvuk: sladký, karamel, lískové ořechy a mandle v čokoládě, hodně čerstvý kokos. to mě baví. (b.1+/2)
Shrnutí: zapadá do stylu běžnějších mauricijských rumů - měl jsem třeba Gold of Mauritius nebo Blue of Mauritius. na zaokrouhlení (b.0+/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.