ZPĚT

Recenze:

Láhev: Highland Park 10 yo Viking Scars
Autor: lalos
WB
Aroma: Mladost, trošku lihovost, náznak kouře, vařené brambory. Trošku blendová. Sherry sudy tam necítím (ani v barvě nevidím), spíš tu vanilku. Naslepo bych tipoval ex-bourbon sud.
Chuť: Vcelku jednoduchá, vodová, 40% je málo. Highland styl. Koření, kamení, suchý lišejník, opět vanilka.
Dozvuk: Kratší, spíše nijaký. Trocha koření, trocha medové sladkosti, lehká nahořklost.
Shrnutí: Když pominu, že s Higland Parkem mám problém ohledně jejich politiky vydávání nesmyslného množství různých (stejných) lahví, tak je vlastně OK. Měl jsem to už i u 12yo. Připomíná mi spíše hodně povedený blend. Že to je ale „entry level“ je poznat. Jako flaška na dovolenou za ty prachy je fajn. Udělá násobně víc parády než Jack. Na nějaké velké degustace to ale není

Láhev: Highland Park 10 yo Viking Scars
Autor: salam15
Aroma: Jemně je cítit guma, kyselkavost, určitá ostrost, jemný závan sherry, citrusy
Chuť: Ze začátku nastoupí rašelina, chuť je celkově jemná ale čerstvá, křupavá, seno. Celkově spíše zastřená.
Dozvuk: Střední dozvuk, který nehořkne
Shrnutí: Láhev jsem koupil ve Francii doslova za pár korun, doma ji mám již delší dobu a vlastně mi dělá opravdu radost. Je to příjemná "mladá" nekomplexní ale vyvážená rašelina. Za ty peníze je poměr cena/výkon příznivý.

Ochutnáno v rámci degustace desetiletých plnění, kterého se účastnili (uvedeno v pořadí od nejlepší po nejhorší) Ben Nevis 10 yo, Talisker 10 yo, Lagavulin 10 yo, Highland Park 10 yo, Edradour 10 yo.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.