ZPĚTRecenze:

Láhev: González Byass Leonor 12 yo Palo Cortado
Autor: xenopus
Aroma: Docela sladké, přítulné, vrstevnaté, komplexní. Od svěží citrusovosti a vůně hroznového moštu přes vážnější tóny sušeného ovoce a sušené grepové kůry až k charakterní kůži a dubové tříslovosti. To vše ozvláštněno sušeným mletým zázvorem a máslem.
Chuť: Zpočátku sladká, ale postupně se vysušuje. Dominují sušené třešně a ořechy, postupně převládá suchost kůže a sušících se tabákových listů.
Dozvuk: Vlastně suchý, jen s lehkými sladkými vlnkami. Po ovocnosti zůstává jen nezřetelná vzpomínka. Kůže, tabák, pocit tříslovatosti na jazyku. Usychající květ růže, tmavá čokoláda.
Shrnutí: Bodega González Byass je celosvětově známá, i mezi whiskaři. Můj první pokus s ní skončil v zásadě úspěšně - dostal jsem, co jsem čekal. 12 € za lahev mi rozhodně není líto. Import z W&GM Dresden 2018. Při pokojové teplotě má zajímavý nos, opravdu mě bavilo k ní čichat, ale zase na jazyku to pak byl trochu ústup. Coby vychlazený aperitiv byl nos velmi neprůbojný a nezřetelný, ale zase se hezky na jazyku zahříváním postupně uvolňovaly jednotlivé chutě od těch lehčích (ovoce) až po ty těžší (tuky jako máslo, mandle a ořechy). Jen při tom vychlazení pak ještě více dubovatěl jazyk - člověk toho prostě nesmí vypít moc najednou.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.